Podkarpacka Kronika Filmowa edycja 2021. Do podziału jest 80 tys. zł

KATEGORIA: KULTURA / 28 marca 2021

Fot. Pixabay.com

To już szósta odsłona konkursu na wspieranie regionalnej produkcji filmowej. W edycji 2021 Podkarpackiej Kroniki Filmowej na chętnych czeka pula 80 tys. zł. Organizująca konkurs Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza do udziału wszystkich twórców filmowych zainspirowanych regionem Podkarpacia. Czas na zgłoszenia jest do 26 kwietnia.

Program „Podkarpacka Kronika Filmowa” wspiera powstawanie filmów ukazujących region w kontekstach aktualnych i historycznych, w formie krótkometrażowych dokumentów, animacji i realizacji fabularnych. Program ma sprzyjać tworzeniu warunków do rozwoju produkcji filmowych na Podkarpaciu oraz dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu. Powstałe w wyniku konkursu filmy, mają stanowić zapis dziedzictwa kulturowego i społecznego regionu; upamiętniać osoby (postaci historyczne, przedstawicieli środowisk twórczych i naukowych, sportowców, społeczników oraz inne osoby utożsamiane z regionem) i grupy społeczne, ich wkład w budowanie wizerunku regionu oraz życie codzienne; dokumentować istotne dla regionu wydarzenia, miejsca, elementy spuścizny, inicjatywy społeczne, które są ważne dla kultury i historii regionu.

Łączna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów filmowych wynosi 80 000 zł, a maksymalna kwota wsparcia jednego projektu to 20 000 zł. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 26 kwietnia.

Szczegóły dotyczące procedury składania wniosków oraz dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w konkursie można znaleźć na stronie internetowej Podkarpackiej Komisji Filmowej.

A tu stronie internetowej PKF można znaleźć bazę produkcji.

Z kolei na kanale YT można znaleźć m.in. pełne wersje filmów powstałych w ramach konkursu PKF.

Podkarpacka Komisja Filmowa działa w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Program „Podkarpacka Kronika Filmowa” realizowany jest ze środków pochodzących z Województwa Podkarpackiego.

Red.

Fot. PKF

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4