„Czwartki Jazzowe – kontynuacja”. Kolejny rok z jazzem w WDK Rzeszów

KATEGORIA: KULTURA / 24 stycznia 2022

Paulina Mazepa. Kadr z teledysku „Motyl”
Fot. Facebook/Paulina Mazepa

Dobra wiadomość dla miłośników jazzu! W 2022 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie kontynuowany będzie cykl czwartkowych koncertów jazzowych „Czwartki Jazzowe – kontynuacja”.

Zaczęło się od „Czwartków Jazzowych” organizowanych przez WDK w Rzeszowie w latach 1994 - 2004. W ciągu dziesięciu lat na rzeszowskiej scenie zaprezentowali się najlepsi polscy i zagraniczni jazzmani np. Grażyna Łobaszewska, Krzysztof Ścierański, Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Tomasz Stańko, Vitold Rek.

Po przerwie cykl powrócił w 2015 r. pod nazwą „Czwartki Jazzowe – kontynuacja”. Koncerty te mają swoich wiernych odbiorców i przyczyniają się do popularyzacji jazzu w Rzeszowie. Mają też na celu promocję młodych muzyków pochodzących w Podkarpacia.

Pierwszy koncert w tym roku odbędzie się 27 stycznia o godzinie 19:00 w Sali widowiskowej WDK w Rzeszowie. W projekcie „Zawołaj mnie po imieniu” wystąpi pochodząca z Lubaczowa Paulina Mazepa.

Zespół wystąpi w składzie: Szymon Bońkowski - saksofon, Michał Aftyka - kontrabas, Kacper Majewski - perkusja. Gościnnie zagra kwartet smyczkowy w składzie: Dominika Miszkurka, Natalia Zielińska, Nicola Krawiec, Konstancja Malicka. Prowadzenie Elżbieta Lewicka.

Bilety w cenie 20 zł będą do nabycia w kasie WDK od wtorku 25 stycznia.

Red.

Fot. WDK

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4