W kinie Zorza: „Pissarro. Ojciec impresjonizmu”. W ramach DKF: „Yang”

KATEGORIA: KULTURA / 14 maja 2022

„Yang”
Fot. Materiały prasowe

Rzeszowskie kino Zorza zaprasza w niedzielę - 15 maja o godz. 17:00 na Wystawę Na Ekranie: „Pissarro. Ojciec impresjonizmu”.

O filmie:

Paul Cézanne nazwał Camille’a Pissarra pierwszym impresjonistą. Faktycznie, Pissarro nazywany jest przez wielu ojcem tego nurtu w sztuce. W 1874 roku uczestniczył w pierwszej wystawie impresjonistów u Nadara. Namalował „Czerwone dachy”, „Zbierające jabłka” czy „Bulwar Montmartre nocą”. Nie stronił od rysowania i grafiki. Film Davida Bickerstaffa dokumentuje wystawę retrospektywną dzieł tego francuskiego twórcy, którą przygotowało oksfordzkie Ashmolean Museum, pierwszą od ponad 40 lat. Oksfordzka placówka trzyma pieczę nad wieloma pracami Pissarra, a także jego korespondencją, o której będzie mowa w filmie.

Bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy - do nabycia TUTAJ i w kasach kina.

czas trwania: 90 minut

Gatunek: dokument,

kraj produkcji: Wielka Brytania

Reżyseria: David Bickerstaff

Fot. Materiały prasowe

Z kolei we wtorek, 17 maja o godz. 19:00 Zorza zaprasza na przedpremierowy seans filmu „Yang” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Zorza.

Bilety 12 zł do nabycia TUTAJ lub w kasach kina.

O filmie:

Jake prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną Kyrą i ich córką Miką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień. Poznając najbardziej wyjątkowe chwile z życia Yanga, Jake dowiaduje się kim tak naprawdę był, o czym marzył i co czuł, żyjąc z nimi pod jednym dachem.

czas trwania: 1 godz. 36 min.

reżyseria: Kogonada

scenariusz: Kogonada

gatunek: Dramat / Sci-Fi

produkcja: USA

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4