Startuje Podcast Roku 2022. Konkurs imienia redaktora Janusza Majki

KATEGORIA: KULTURA / 18 lipca 2022

Fot. Materiały organizatorów

Nowe kategorie dla twórców i internetowe głosowanie na Nagrodę Publiczności - to tylko niektóre nowości drugiej edycji Podcast Roku 2022 Konkursu imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 sierpnia na stronie www.podcastroku.pl.

Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie - zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19.

W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono 280 podcastów, a 14 osobowe Jury przyznało 11 nagród i wyróżnień o wartości 85 000 złotych. - Wsłuchując się w głosy podcasterów, laureatów pierwszej edycji i doświadczenia naszego Jury zdecydowaliśmy, że Twórcy będą mogli zgłaszać podcasty w sześciu nowych, bardziej pojemnych kategoriach. Dodatkowo po raz pierwszy damy możliwość wyboru ulubionego Twórcy w postaci Nagrody Publiczności – zapowiada Tomasz Majka, jeden z inicjatorów oraz syn patrona Konkursu.

Mówi Tomasz Majka:

Zgłoszenia do drugiej edycji Podcast Roku będą przyjmowane w następujących kategoriach:

• Polityka, społeczeństwo, gospodarka

• Lifestyle, kultura, hobby

• Nauka, edukacja, technologie

• Kryminał

• Podcast za paywallem

• Marka zlecająca bądź sponsorująca podcast

Jury przyzna również wyróżnienia w kategorii „Człowiek w świecie nowych technologii” oraz doceni twórców przybliżających w swoich podcastach tematykę wschodnią. Jury rozszerzone o laureatów pierwszej edycji Konkursu imienia redaktora Janusza Majki będzie przesłuchiwać zgłoszenia w sierpniu, wrześniu i początku października.

20 października br. Jury Podcast Roku 2022 ogłosi po 3 nominacje w każdej kategorii. Tego dnia rozpocznie się również czterotygodniowe głosowanie internautów na ulubiony podcast ze wszystkich nominowanych przez jury na stronie www.podcastroku.pl.

Rozstrzygnięcie drugiej edycji Podcast Roku zaplanowano na 20 listopada 2022 r., w czasie Gali Finałowej w Millenium Hall w Centrum Konferencyjnym Hilton Garden Inn Rzeszów. Wydarzenie będzie również transmitowane w Internecie.

Fot. Materiały organizatorów

Patronat honorowy nad konkursem objął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz największe podkarpackie uczelnie wyższe, z którymi współpracował Janusz Majka: Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Partnerem Strategicznym Konkursu jest platforma Incredible Inspirations Sebastiana Kulczyka. Mecenasami Konkursu są: Miasto Rzeszów, Audioteka, Tandem Media, Patronite.pl, Lancerto, Fortum, Marma Polskie Folie, Busnex. Partnerami konkursu są: Onet Audio, Radio 357, Instytut Zamenhofa, Najlepsze Polskie Podcasty, Fundacja Pomocy Szkole im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie, agencja PR Molecule Group oraz Kancelaria Prawna BWW.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4