Letni Ogródek Kulturalny. Bezpłatny pokaz filmów z Festiwalu Watch Docs

KATEGORIA: KULTURA / 21 lipca 2022

Fot. Estrada Rzeszowska

Już w piątek 22 lipca o godzinie 21:00 w ramach Letniego Ogródka Kulturalnego na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24 będzie można obejrzeć dwa filmy dokumentalne z selekcji festiwalu Watch Docs, w ramach projektu „Watch Docs Zrób to sam”.

Letni Ogródek Kulturalny to cykl bezpłatnych wydarzeń, między innymi koncertów i projekcji filmowych, na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej i działającego w jej ramach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. W najbliższy piątek zobaczymy filmy z selekcji Festiwalu Watch Docs. A będą to „Heda” oraz „Wszyscy wszystko zjedli”.

Obydwa filmy poruszają tematykę uchodźctwa. „Heda” to historia kobiety z Czeczenii, która sens życia znalazła w wolontariacie. Z kolei dokument „Wszyscy wszystko zjedli” to opowieść o Madinie, która po ucieczce z Czeczenii i gehennie na dworcu w Brześciu zamieszkuje w domu znanego polskiego aktora.

Projekcja filmów połączona jest z debatą na temat poruszany w prezentowanych obrazach, w której głos zabrać mogą wszyscy uczestnicy wydarzenia.

„Watch Docs Zrób to sam” to projekt, w ramach którego wybitne dokumenty prezentowane podczas minionych edycji festiwalu są udostępniane wszystkim osobom i instytucjom w Polsce chętnym zorganizować publiczny lub prywatny, nieodpłatny pokaz, połączony z debatą lub rozmową.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Liczba miejsc siedzących ograniczona.

Red.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4