Już w najbliższą niedzielę przyjdź na Lisią Górę na Europejski Piknik Przyjaźni

KATEGORIA: KULTURA / 29 lipca 2022

Materiał prasowy RDK

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców na Europejski Piknik Przyjaźni. Wydarzenie związane jest z półmetkiem trwającej przez cały okres wakacyjny Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi. Ta integracyjna impreza plenerowa odbędzie się już w najbliższą niedzielę 31 lipca, w godzinach od 13.00 do 18.00, na terenie przy rezerwacie przyrody Lisia Góra w Rzeszowie. W programie wydarzenia znajdzie się mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla wszystkich grup wiekowych.

Letnia Akademia Przyjaźni z Funduszami Europejskimi to wakacyjna akcja Rzeszowskiego Domu Kultury, która wystartowała 1 lipca 2022 roku. W jej ramach organizowanych jest 35 bezpłatnych wydarzeń na terenie całego Rzeszowa, które adresowane są do społeczności polskiej oraz ukraińskiej. Do tej pory odbył się cykl pokazów Bajki i Historie Piaskiem Malowane, jak również pierwsze odsłony Wakacyjnej Akademii Smyka oraz Polsko-Ukraińskiej Akademii Artystycznej.

Oficjalnym półmetkiem trwającej akcji będzie Europejski Piknik Przyjaźni. W jego bogatym programie znajdzie się między innymi koncert muzyczny „Śladami Europy”, spotkanie z wolontariuszami Erasmus+ oraz młodzieżowe warsztaty projektowania plakatu „Europejski Poster”. Dodatkowo na uczestników pikniku czekać będą warsztaty kreatywne, gry XXL, animacje, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

Europejski Piknik Przyjaźni odbędzie się w niedzielę 31 lipca w godzinach 13:00 – 18:00 na terenie przy rezerwacie przyrody Lisia Góra w Rzeszowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej rdk.rzeszow.pl. Działanie jest współfinansowane z Funduszy Europejskich w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi.

Red.

Materiał prasowy RDK

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4