Rzeszowski Dom Kultury zaprasza Cię do kina w plenerze na oscarowy film

KATEGORIA: KULTURA / 5 sierpnia 2022

Kino plenerowe w jednej z filii Rzeszowskiego Domu Kultury.
Fot. RDK

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na kolejne kino plenerowe będące częścią miejskiej akcji „Atrakcje na wakacje”. Tym razem dla koneserów kina, a także tych z Was którzy po prostu lubią dobre filmy RDK przygotował bezpłatny seans oscarowego obrazu „Na rauszu” z rewelacyjną kreacja aktorską Madsa Mikkelsena. Seans odbędzie się już w najbliższą sobotę 6 sierpnia na placu przy jednej z filii Rzeszowskiego Domu Kultury.

Rzeszowski Dom Kultury wzorem roku poprzedniego zadbał o to, by podczas miejskiej akcji „Atrakcje na wakacje” nie zabrakło ciekawych propozycji dla miłośników kina w najlepszym wydaniu. Do tej pory widzowie mieli okazję obejrzeć już takie Oskarowe hity, jak: „Pewnego razu… w Hollywood”, „Parasite” czy „La La Land”.

Kolejną filmową ucztą dla rzeszowian będzie plenerowa projekcja filmu „Na rauszu”. Wydarzenie odbędzie się już najbliższą sobotę 6 sierpnia, o godzinie 20:00 na placu przy Rzeszowskim Domu Kultury, filia Zalesie zlokalizowanym przy ul. Wieniawskiego 84. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc siedzących jest ograniczona.

Obraz „Na rauszu“ to wielokrotnie nagradzany film z 2021 roku w reżyserii Thomasa Vinterberga, ze wspaniałym występem Madsa Millelsena wcielającego się tu w postać Martina. Film opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi. Historia podana w nieco zabawny sposób, ale przede wszystkim z ważnym przesłaniem. Kto jeszcze nie widział tego filmu, koniecznie powinien wybrać się na ten sobotni seans.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4