Bartłomiej 'Gibson' Filip i KIWI wystąpią w Letnim Ogródku Kulturalnym

KATEGORIA: KULTURA / 3 sierpnia 2022

Letni Ogródek Kulturalny.
Fot. Estrada Rzeszowska

Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają mieszkańców na dwa koncerty w ramach działalności Letniego Ogródka Kulturalnego. Już w czwartek 4 sierpnia o godz. 20.00 wystąpi tam Bartłomiej 'Gibson' Filip (koncert akustyczny plus warsztaty gitarowe) , a w piątek 5, też o godz. 20.00 sierpnia będzie można posłuchać koncertu zespołu KIWI. Na obydwa wydarzenia wstęp jest bezpłatny

Coraz ciekawiej w Letnim Ogródku Kulturalnym

Letni Ogródek Kulturalny to cykl bezpłatnych wydarzeń działającego w Estradzie Rzeszowskiej - Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Odbywają się tu m. in. koncerty i projekcje filmowe. A gdzie dokładnie? Na parkingu przy budynku Estrady przy ul. Jagiellońska 24.

Bartłomiej 'Gibson' Filip

W czwartek (4 sierpnia) o godz. 20:00 na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej odbędzie się akustyczny koncert w wykonaniu dobrze znanego rzeszowskiej publiczności Bartłomieja 'Gibsona' Filipa. Będzie to wydarzenie wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy na żywo wybrzmi autorski materiał artysty.

Natomiast wcześniej, bo o godz. 15:00 Estrada zaprasza zainteresowanych na warsztaty gitarowe prowadzone przez Bartka i skierowane do młodzieży. Zapisy odbywają się mailowo pod adresem: kontakt@inkubatorkultury.eu. Liczba miejsc ograniczona.

Bartłomiej 'Gibson' Filip przez lata grał w różnych lokalnych zespołach, z którymi występował na wielu scenach. W 2017 r. razem z Biegunem Zachodnim wydał album „Pamiętaj Kim Byłeś”, natomiast w 2014 r. jako basista dołączył do mieleckiego zespołu Mr. Pollack, z którym koncertuje w Polsce i zagranicą. Razem z Mr. Pollack wydał reedycję albumu „Black Hawk”, a w 2022 r. album „Siedem Źródeł”. Aktualnie muzyk jest w trakcie prac nad materiałem na swój pierwszy solowy album.

Wstęp na koncert oraz warsztaty gitarowe jest całkowicie bezpłatny.

Inicjatywa jest realizowana w ramach programu grantowego DziałajMY.

Bartłomiej 'Gibson' Filip. Fot. materiał prasowy Estrady Rzeszowskiej

Koncert KIWI

Natomiast w piątek (5 sierpnia) o godz. 20.00 na scenie Letniego Ogródka Kulturalnego wystąpi KIWI - znana krakowska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

Pod pseudonimem KIWI kryje się Wiktoria Nazarian, w której żyłach płynie polsko-ormiańska krew, co w pewnym sensie ubogaca twórczość artystki. Jak sama mówi – „najpiękniejsze rzeczy powstają, kiedy zamknę się sam na sam z Abletonem”. Uwielbia połączenie delikatnego wokalu z elektronicznym brzmieniem. Jej piosenki przenikają do serca słuchacza i hipnotyzują. KIWI swoją solową karierę rozpoczęła od akcji FONOBO Pitcher, w ramach której wydała singiel „Zatraceni”. Kontynuując współpracę z FONOBO Label wypuściła EPkę „Nocą”. Debiutancki album artystki zatytułowany „Pętla” ukazał się 28 stycznia 2022 r., i zebrał tylko pozytywne opinie/recenzje.

Jeżeli jeszcze nie znacie jej twórczości, to koniecznie musicie w najbliższy piątek pojawić się w Letnim Ogródku Kulturalnym w Rzeszowie. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Viperis

KIWI czyli Wiktoria Nazarian.
scrin z klipu KIWI - Tańcz na YouTube

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4