Jak smartphonem można zrobić super fotę? Przyjdź we wtorek, to zobaczysz

KATEGORIA: KULTURA / 1 sierpnia 2022

Kursanci podczas warsztatów.
Fot. Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne/profil FB

Estrada Rzeszowska, Rzeszowskie Piwnice oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zapraszają mieszkańców na wystawę powarsztatową pod nazwą - „Mobilny Stadion Kultury”. Wernisaż odbędzie się we wtorek 2 sierpnia, o godz. 18.00 w Rzeszowskich Piwnicach. Wstęp jest bezpłatny.

Od pasjonatów, dla pasjonatów i publiczności ESK

Fotografowanie smartfonem lub tabletem jest nie tylko wygodne i fascynujące, ale może być też profesjonalne, twórcze, oryginalne. Wielu cenionych reporterów, fotografów czy dziennikarzy wykorzystuje te urządzenia w swojej pracy robiąc doskonałe fotografie.

W ramach Europejskiego Stadionu Kultury, Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zorganizowało warsztaty fotografii komórkowej. Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z twórczymi możliwościami fotografowania telefonami komórkowymi. Uczestnicy starali się przyswoić wiedzę, jak lepiej fotografować i jakich błędów nie popełniać.

Po zajęciach teoretycznych oraz praktycznych, które prowadzili Mariusz Baran i Tomasz Kudasik (doświadczeni fotografowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego), przyszedł czas na sprawdzian dla kursantów - samodzielne wykonywanie fotografii podczas trwania Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie.

Uczestnicy warsztatów, starali się w ciekawy sposób pokazać wydarzenia Europejskiego Stadionu Kultury, widzów, uczestników, festiwalową otoczkę. Mamy nadzieję, że zdjęcia prezentowane na wystawie, przywołają wspomnienia, będą interesujące dla odbiorców, a ich autorów skłonią do dalszej twórczej działalności i wykorzystania możliwości aparatów w telefonach komórkowych. Gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim autorom, uczestnikom warsztatów za zaangażowanie. Ta wystawa powstała dzięki Wam - chwali uczestników Estrada Rzeszowska.

Autorzy zdjęć, które będzie można oglądać podczas wernisażu, to: Patryk Baran, Patryk Bęben, Ryszard Bieniek, Halina Bieniek-Stopa, Katarzyna Jopek, Stanislaw Karcz, Dominika Kucharska, Zuzanna Poplewska, Anna Woźniak-Romańska i Maria Wróbel.

Jeżeli bardzo chcesz zobaczyć te zdjęcia, a nie będziesz Cię na wtorkowym wernisażu, to informujemy, że wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 21 sierpnia br.

Oprac. Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4