Rockowa Noc from the Basement. Trzy koncerty w Rzeszowskich Piwinicach

KATEGORIA: KULTURA / 29 marca 2024

JCS
Fot. Ilona Matuszewska/Materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

28 września odbędzie się 19. edycja ROCKOWEJ NOCY – „najgłośniejszego festiwalu w Rzeszowie” - jak określają go organizatorzy. - Rozpoczynamy mocnym uderzeniem – 3 koncertami Rockowa Noc from the Basement, które odbędą się Rzeszowskich Piwnicach - informuje Estrada Rzeszowska. Już 20 kwietnia o godz. 20.00 legenda rzeszowskiej sceny rockowo-metalowej Jesus Chrysler Suicide wystąpi ze specjalnym koncertem z okazji 30-lecia płyty „Romp”.

Rockowa Noc from the Basement to cykl koncertów w Rzeszowskich Piwnicach poprzedzających wrześniowy festiwal. 20 kwietnia usłyszymy legendarny rzeszowski zespół rockowo-metalowy Jesus Chrysler Suicide (JCS). Kolejne dwa koncerty zaplanowane są 17 maja oraz 15 czerwca.

Formacja Jesus Chrysler Suicide powstała w 1991 roku z inicjatywy wokalisty, autora tekstów i kompozytora Tomasza „Szamota” Rzeszutka Połączenie industrial rocka, punka, metalu, grunge i psychodelii, oraz duża dawka surrealizmu i czarnego humoru w tekstach to charakterystyczne cechy twórczości JCS. Jednym z największych atutów tego zespołu są koncerty naładowane dużą dawką energii płynącej ze sceny. JCS zagrał na wielu festiwalach m.in.: Jarocin, Odjazdy, Castle Party, Polnishe Independent Festival w Berlinie, czy Teuto Karpaten Beat w Bielefeld. Grupa dzieliła też scenę z takimi formacjami jak Life Of Agony, Pro Pain i VoiVod na ich koncertach w Polsce.

20 kwietnia w Rzeszowskich Piwnicach grupa zagra specjalny koncert oparty o materiał z płyty „ROMP”, która w tym roku obchodzi 30-lecie. Pierwsza płyta Jesusów to hałaśliwa, garażowa „jazda” z wpływami psychodelii, punk rocka i ostre teksty przeciwstawiające się wszelkim przejawom przemocy w rożnych sferach życiowych. Dziennikarze zauważyli duży potencjał drzemiący w grupie pochwalając „ROMP” bardzo dobrymi recenzjami:

„... Romp to wędrówka po świecie energii przywodzącym na myśl spontaniczność wczesnych płyt GBH, drapieżność hardcora, czy nawet demoniczność grindcora ...” (A. Podgórski - „Brum”)

„... Jeden z mocniejszych materiałów jakie dane mi było słyszeć w wykonaniu polskiego zespołu ...” (R. Sankowski - „Tylko Rock”)

„... Brzmienie zespołu można określić jako zderzenie Pantery i Sonic Youth ...” („Gazeta Wyborcza”)

W trakcie koncertu nie zabraknie też utworów z poprzednich płyt czy najnowszego albumu "Rexpublica Lunatica". Jesus Chrysler Suicide zarejestrował łącznie 8 płyt, a wśród nich nagraną w 1995 roku, najbardziej uznaną przez fanów i media - ”Schizovirus 0”, która w podsumowaniu miesięcznika „Tylko Rock”, znalazła się na liście stu najlepszych płyt lat 90. W 1999 roku wydana została płyta Jesus Chrysler Suicide „Eso Es”. Grupa została nagrodzona za to wydawnictwo nominacją do nagrody „Fryderyk'99” w kategorii „hard and heavy”. W 2007 roku zespół udostępnił swój utwór „Thrown The Stone” na składankę z muzyką inspirowaną grą „Wiedźmin - The Witcher”.

Obecny skład zespołu:

Tomasz „SzamoT” Rzeszutek - wokal

Michał „Balon” Balogh - bębny

Marcin „Baran” Barański - bas

Robert „Pingwin” Grubman - gitara

Grzegorz „Yagas” Łagodziński – klawisze

Jerzy „Diabeł” Tomczyk – gitara

Bilety na koncert w cenie 45 zł dostępne są na stronie https://bilety.rzeszowskiepiwnice.pl/. W dniu koncertu będzie można je zakupić stacjonarnie za kwotę 60 zł. Ilość miejść ograniczona.

Red.

Fot. Materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4