Adam Yarosh - uzdolniony debiutant. WiMBP zaprasza Cię na rozmowę z twórcą

KATEGORIA: KULTURA / 14 kwietnia 2024

Grafika: materiał prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Yaroshem i promocję jego debiutanckiej powieści Socromantyzm. Wydarzenie odbędzie się w budynku głównym WiMBP w Rzeszowie (ul. Sokoła 13), już w najbliższy poniedziałek 15 kwietnia, o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Utalentowany rzeszowianin

Adam Yarosh studiuje psychologię w Krakowie, ale od dłuższego czasu spełnia się także w swojej wielkiej pasji, jest poetą, prozaikiem i dramaturgiem, który właśnie debiutuje w świecie literackim swoją pierwsza powieścią. Adam fascynuje się także kinem klasycznym – można powiedzieć, że w tym młodym twórcy drzemie stara dusza.

- Książka „Socromantyzm” to debiutancka powieść Adama Yarosha, której akcja toczy się w Warszawie w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. To opowieść miłosna z wątkiem kryminalnym, napisana głównie trzynastozgłoskowcem i łącząca w sobie różnorodne gatunki literackie - od poezji, przez prozę, aż po dramat poetycki, tworząc unikalną mieszankę wzbogaconą cyklem sonetów oraz dramatycznymi elementami - czytamy w zaproszeniu na spotkanie z młodym rzeszowskim literatem.

Warto przyjść na to spotkanie, nie tylko po to by osobiście poznać tego młodego twórcę, ale by przez pryzmat jego doświadczeń i fascynacji literackich, poznać spojrzenie młodych twórców na postrzeganie i rolę literatury we współczesnym świecie.

Oprac. Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4