W niedzielę musicalowy szał - Broadway na rzeszowskim Rynku!

KATEGORIA: KULTURA / 8 września 2019

Fot. Facebook Akademii Aktorskiej Artysta

„Grease”, „Mamma Mia”, „Hair” - to musicale, które każdy zapewne kojarzy, w szczególności dzięki kultowym piosenkom, które wykonywane są w tych produkcjach. W niedzielę, 8 września o godz. 19.00 blisko stu utalentowanych i charyzmatycznych uczniów Akademii Aktorskiej Artysta zabierze Was w musicalową podróż na Broadway. Na rzeszowskim Rynku zaprezentowane zostaną utwory z największych światowych produkcji muzycznych, które będzie można usłyszeć w wyjątkowych aranżacjach Rafała Czarnackiego.

Adeptom Akademii towarzyszyć będzie kilkunastoosobowy zespół instrumentalistów, w którego skład wchodzą studenci kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Muzyczno-taneczne show wzbogaci gra świateł i kostiumy, które zbudują wyjątkową scenografię koncertu i wprowadzą widzów w magiczny świat musicali.

Premiera koncertu musicalowego odbyła się na scenie Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie w czerwcu bieżącego roku. Koncert ten był wydarzeniem wyjątkowym, ponieważ stanowił podsumowanie 5-letniej działalności Akademii. Niedzielny występ na Rynku odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które są największym w Europie projektem społeczno-edukacyjnym, a także najważniejszym świętem zabytków kultury Starego Kontynentu.

Kam.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4