Znany rzeszowski pisarz opowie o ofiarach holokaustu z Podkarpacia

KATEGORIA: KULTURA / 28 stycznia 2020

Fot. Lechosław Fara/archiwum portalu www.TWiNN.pl

„Losy więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau pochodzących z Podkarpacia” będą tematem spotkania zorganizowanego w ramach obchodów XII Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Spotkanie odbędzie się W czwartek 30 stycznia o godz. 17.00, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Sokoła 13). A o ciężkich losach mieszkańców naszego regionu opowie Jerzy Janusz Fąfara - poeta, prozaik, autor słuchowisk, wydawca oraz dyrektor Podkarpackiego Instytutu Książki i Marketingu w Rzeszowie.

Fąfara jest twórcą m.in.: „Kto lepszy” - poezje, KAW 1981, „Po obu stronach twarzy” - poezje KAW - 1886; „Czerwony pająk” - powieść KAW 1991; „Dzień w którym stanąć miała ziemia” - powieść Techgraf 2000; „Jakub od stojącej rzeki” - opowiadania PIK 2003; Pępek Świata - powieść radiowa 2002/2003 Polskie Radio Rzeszów (150 odcinków), Brzytwy Kata Sellingera - powieść PIK 2005 r. Jest laureatem wielu festiwali m. in.: Słuchowisko „Dzień w którym stanąć miała ziemia” na festiwalu słuchowisk radiowych otrzymało w 2000 roku nagrodę za reżyserię (Henryk Rozen). Za słuchowisko „Rzeka” otrzymał I nagrodę za scenariusz na Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji Dwa Teatry - Sopot 2003.

Pracował w Krajowej Agencji Wydawniczej w Rzeszowie w latach 1982-1989, później założył prywatne wydawnictwo RAF w Rzeszowie, a od 2001 r. Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, któremu szefuje do dzisiaj. Od 2018 r. pracuje również w Wydziale Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Warto przyjść w tym dniu do biblioteki, bo Jerzy Fąfara jest jednym z tych autorów, który w swoich publikacjach przedstawia nie tylko suche fakty historyczne ale przede wszystkim emocje i ówczesne życie swoich bohaterów w sposób niezwykle „przenikliwy”. Nie tylko dobrze czyta się jego książki, także dobrze się go słucha. Fąfara potrafi interesująco opowiadać i wciągać słuchaczy w swoją opowieść, a później w interesujące rozmowy.

Wstęp wolny.

Kam.

Materiał organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4