W „Masce” będą szukać dinozaurów! Zapowiada się ciekawy spektakl

KATEGORIA: KULTURA / 15 lutego 2020

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Teatr Maska po raz kolejny chce zabrać dzieci w wyjątkową podróż. Tym razem wraz z ekipą profesora Challengera odwiedzą zaginiony świat w poszukiwaniu dinozaurów!

W niedzielę 16 lutego 2020 r. o godz. 16.30 odbędzie się spektakl „Zaginiony świat” w reżyserii Grzegorza Grecasa. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 7 roku życia. Informacje o biletach można znaleźć na stronie www.teatrmaska.pl lub uzyskać pod numerem telefonu: 17 85 20 614. Przed spektaklem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek.

Ten barwny spektakl to opowieść o ekscentrycznym profesorze, który podczas swojej ostatniej podróży wpada na trop dinozaurów. Instytut Zoologii organizuje wyprawę badawczą, na którą jak można się spodziewać nie ma miejsca dla dzieci. A kto jak nie najmłodsi są znawcami tych prehistorycznych stworzeń? Córka jednego z uczestników wyprawy postanawia, że za wszelką cenę weźmie udział w tej wielkiej wyprawie. Czy przebojowa dziewczynka osiągnie swój cel i pojedzie w podróż? I co najważniejsze, czy twierdzenia Challengera okażą się gigantycznym odkryciem czy gigantycznym kłamstwem? Jedno jest pewne - uczestników wyprawy na pewno spotka mnóstwo przygód, o których aktorzy Teatru Maska opowiedzą podczas przedstawienia.

Spektakl powstał na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Realizację spektaklu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

scenariusz i reżyseria: Grzegorz Grecas

scenografia, kostiumy i projekcje: Janek Głąb

ruch sceniczny: Madi Rostkowska

muzyka i udźwiękowienie: Tymek Witczak

asystent reżysera: Jadwiga Domka

obsada: Jadwiga Domka, Ewa Mrówczyńska, Natalia Zduń, Kamil Dobrowolski, Henryk Hryniewicki, Tomasz Kuliberda

Kam.

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Fot. Jerzy Dowgiałło/Teatr Maska

Fot. Teatr Maska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4