Chcesz w Rzeszowie iść do teatru? Sztuk nie grają nawet te komercyjne

KATEGORIA: KULTURA / 11 marca 2020

Kadr ze spektaklu „Mistrz i Małgorzata”
Fot. Paweł Bialic

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) o godz. 18.00 ogłosiła, że koronawirus roznoszący się po całym świecie to już nie epidemia, a pandemia.

Jak już wiadomo, portal CzytajRzeszów.pl także w środę 11 marca o tym informował, premier Mateusz Morawicki na specjalnej konferencji rządu poinformował, że odwołane zostają wszystkie imprezy masowe. Placówki oświatowe, także szkoły wyższe oraz instytucje kultury zostają zamknięte, a ich działania zawieszone na okres dwóch tygodni, a być może dłużej. Ta decyzja spowodowana jest oczywiście pandemią koronawirusa.

Pytacie nas, czy poza rzeszowskimi teatrami podległymi władzom województwa i miasta, prywatne teatry działające w naszym mieście także zawiesiły działalność na czas ogłoszonej przez rząd kwarantanny?

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja także w tych teatrach. I otrzymaliśmy informację, że ze względu na poważną sytuację panującą na całym świecie, a także w naszym regionie, to właściciele tych teatrów także zawieszają granie spektakli do końca marca, niektóre do połowy kwietnia. Szczegóły dotyczące tego kiedy może zostać wznowiona działalność rzeszowskich teatrów, a co ważne jak można zwrócić lub przebukować bilet na inny termin znajdziecie poniżej.

TEATR PRZEDMIEŚCIE, ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie

TEATR BO TAK, ul. Okrzei 7 w Rzeszowie, scena w Wojewódzkim Domu Kultury

Teatr Bo Tak odwołuje wszystkie marcowe spektakle i jednocześnie informuje swoich widzów, że za zakupione bilety będą zwracane pieniądze lub istnieje możliwość przebukowania biletu na kwietniowe spektakle. Jeżeli zakupiliście bilety na spektakle przez kup bilecik, to również przez ich stronę można załatwić zwrot biletu. Bezpośredni kontakt w sprawie biletów zakupionych przez infolinię Teatru Bo Tak pod nr telefonu: 790446600

AVE TEATR, ul. Dąbrowskiego 83 w Rzeszowie, Sala Koncertowa Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13 w Rzeszowie

Teatr Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, ul. Sokoła 7-9 w Rzeszowie

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4