Uwiedzie Was klimat tej restauracji. Jest tam dobre jedzenie, wino i muzyka

KATEGORIA: MIEJSCA / 25 grudnia 2019

Fot. Janusz Płodzień

W dzisiejszym świecie, kiedy czas mija nam wyjątkowo szybko, warto każdą wolną chwilę poświęcać sobie i ludziom, którzy są dla nas ważni. Jeżeli będziecie mieli ochotę na rodzinny wypad w miasto, lub spotkanie towarzyskie ze znajomymi i zechcecie znaleźć interesujące miejsce w Rzeszowie, to mamy dla Was pewną podpowiedź.

Wina Dajcie jest jedną z tych rzeszowskich restauracji, którą niektórzy z Was zapewne doskonale kojarzą. Często spacerując najsłynniejszym rzeszowskim deptakiem mogliście zobaczyć jej szyld. A czy skusiliście się już na to, by zaglądnąć do środka?

Ja wielokrotnie mijałam ten lokal i zastanawiałam się, jak jest w środku i czy mają interesującą propozycję dla amatorów dobrego smaku? Któregoś dnia zupełnie spontanicznie postanowiliśmy z przyjaciółmi wstąpić tam i zobaczyć, czy będzie to miejsce, do którego z przyjemnością będziemy wracali. I tak dokładnie się stało...

Wina Dajcie to miejsce z wyjątkowym klimatem. Po pierwsze dlatego, że wewnątrz otacza nas zewsząd wielka kolekcja szlachetnych trunków z różnych zakątków świata. Dodatkowo menu jest ciekawie dobrane, jeżeli do towarzystwa i lampki wina zabraknie nam jakiejś stosownej przekąski. A wszystko to okraszone muzyką. Muzyka jest tu obecna cały czas, choć nie zabija ona konwersacji (jak to czasem bywa w restauracjach), a stwarza tylko doskonałe tło do długich rozmów o wszystkim. Bywają też dni, gdy lokal funduje nam muzykę na żywo. Wtedy warto nastawić się na odwrotną już sytuację, przyjść tam dla muzyki, by czasem tylko wymieniając między sobą uśmiechy raczyć się winem i przyjemnymi uwagami.

Jak podkreśla właściciel lokalu Waldemar Kaczmarek – w Wina Dajcie na pierwszym miejscu jest Gość i on jest najważniejszy. Wino, jedzenie, muzyka oraz obsługa mają być nienarzucającym się dodatkiem do mile spędzonego tu czasu.

Muszę przyznać, że to, co mówi włodarz tego miejsca, nie mija się z prawdą. Już po wejściu do tego lokalu jego atmosfera pochłania nas, jak bajkową Alicję w Krainie Czarów, lub jakbyśmy nagle weszli do magicznej szafy z Narnijskich opowieści – po prostu inny, zaczarowany świat.

Szukacie „magicznego” miejsca w Rzeszowie, by w miłej atmosferze przegadać wieczór? Może zatem właśnie ten lokal przypadnie Wam do gustu?

Poniżej prezentujemy Wam fotorelację z dwóch koncertów, które niedawno odbyły się w Wina Dajcie – The Freeborn Brothers i Bossa Nova Quartet.

Viperis

Fotorelacja: Janusz Płodzień

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4