Dwa zakażenia z środy doliczone w czwartek do statystyk na Podkarpaciu

KATEGORIA: ZDROWIE / 28 maja 2020

Fot. Pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 352 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce oraz śmierci 10 kolejnych osób.

Na liście infekcji resort zdrowia wymienił dwa przypadki z województwa podkarpackiego. Jak wyjaśniła jednak Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna są to przypadki z powiatu lubaczowskiego, o których w środę informowano, że są wykazywane na terenie województwa lubelskiego ponieważ tam doszło do zakażenia. W czwartek osoby te doliczono jednak do statystyki województwa podkarpackiego. Chodzi o dwie kobiety: starszą i w sile wieku.

Łącznie potwierdzono dotąd na Podkarpaciu 380 przypadków zakażenia koronawirusem.

W regionie jest też kolejna osoba, która wyzdrowiała. To kobieta z miasta Przemyśla. Łącznie wyzdrowiało 327 osób.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 31 osób, 1859 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 3 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 15 osób. Na Podkarpaciu zmarło dotąd 35 osób.

Do tej pory w laboratoriach na terenie województwa podkarpackiego przebadano 17 740 prób. Dodatkowo cztery inne laboratoria przebadały 6203 próby pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Dotąd w Polsce stwierdzono zakażenie u 22 825 osób, z których 1 038 zmarło. Według danych Ministerstwa Zdrowia 2248 osób jest hospitalizowanych, 79 818 osób jest objętych kwarantanną, 19 373 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym, a 10 560 osób wyzdrowiało.

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4