Poniedziałek: 2 ofiary śmiertelne i 4 nowych zakażonych w regionie

KATEGORIA: ZDROWIE / 30 marca 2020

Fot. Pixabay.com

Kolejny mijający dzień, 30 marca przyniósł przykrą informację o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem i przebywających w szpitalu w Łańcucie. To 32-letnia kobieta 32 i 80-letni mężczyzna. Oboje mieli choroby współistniejące. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Łącznie w poniedziałek takich przypadków ujawnionych przez resort zdrowia jest 193.

W naszym regionie takich nowych przypadków jest 4.

- To starszy mężczyzna z powiatu przemyskiego (ścisła kwarantanna), mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego (hospitalizowany), mężczyzna w sile wieku z powiatu niżańskiego (hospitalizowany) oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu przemyskiego (hospitalizowany) - przekazała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dotąd zatem na Podkarpaciu 80 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Według danych podawanych przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki obecnie w regionie pod nadzorem pozostaje 6539 osób, a 10616 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 72 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2020 testów.

W poniedziałek poinformowano też o dwóch kolejnych wyzdrowieniach na Podkarpaciu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Oprócz wspomnianych dwóch zmarłych z naszego regionu Ministerstwo Zdrowa poinformowało 30 marca rano także o śmierci dwóch innych osób zakażonych koronawirusem. To 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu i 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach. Oboje mieli także choroby współistniejące.

Wieczorem resort zdrowia poinformował o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do tej pory do 2055, w tym 31 osób zmarło.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4