W środę w Rzeszowie gratka dla fanów wspinaczki. Spotkanie z...

KATEGORIA: PODRÓŻE / 25 czerwca 2019

Fot. pochodzi z profilu FB Łukasza Łagożnego

W środę, 26 czerwca na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury W Rzeszowie odbędzie się spotkanie z lokalnym podróżnikiem. Łukasz Łagożny pochodzi z Sanoka i ma na swoim koncie wiele wysokogórskich wypraw. W 2018 r. jako pierwszy mieszkaniec Podkarpacia oraz pierwszy Polak, stanął na szczycie Mount Everest, dochodząc do 8300m n.p.m. bez użycia tlenu.

Spotkanie zatytułowane „Korona Ziemi” rozpocznie się o godz. 18.00 w WDK przy ul. Okrzei 7. Bilet wstępu – 5zł do zakupu w kasie WDK. Podczas prelekcji podróżnik opowie o wysokogórskich wyprawach i zaprezentuje kilkadziesiąt wyjątkowych zdjęć jak również sprzęt do wspinaczki wysokogórskiej.

Na swoim wspinaczkowym koncie Łukasz Łagożny ma wiele innych osiągnięć: szczyt Elbrus (5642 m n.p.m.), Aconcagua (6962 m n.p.m.) i Mont Blanc (4807 m n.p.m.). Najwyższy szczyt Ameryki Północnej - Denali, znany jako McKinley zdobył w 2011 roku, a w 2013 r. wyszedł na Kilimandżaro. „Po drodze” zdobył Chan Tengri oraz Pik Lenina. W 2017 r. w ramach wyprawy EURO24 Expeditions wspiął się na najwyższy szczyt Australii i Oceanii.

Kam.

Fot. Materiał organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4