„Fizyka uchwycona w kadrze”. Kolejna ekspozycja PDKiN w piątek o godz. 18.00

KATEGORIA: EDUKACJA / 16 października 2020

Fot. Materiały prasowe

„Galeria zjawisk zwyczajnych i magicznych - fizyka uchwycona w kadrze” – to tytuł kolejnej ekspozycji Politechnicznego Domu Kultury i Nauki – dostępnego pod adresem www.PDKiN.pl – której wirtualny wernisaż wraz z godzinnym Spotkaniem LIVE z Pawłem Pasterzem odbędzie się w piątek, 16 października o godz. 18.00 na Facebookowym profilu - Politechniczny Dom Kultury i Nauki.

Link bezpośredni: https://www.facebook.com/events/2662475724027651

- To będzie wyjątkowy wieczór naukowych eksperymentów LIVE! Bądź wtedy z nami! - zachęcają organizatorzy.

***

Nauka i technika jako temat fotografii? A dlaczego nie? Fotografować można naprawdę wszystko. Pejzaże, architekturę, ludzi, przedmioty, sceny z życia codziennego… Zatrzymać w kadrze można również zjawiska fizyczne, efekty doświadczeń i eksperymentów.

Fot. Materiały prasowe

Każda z prezentowanych tutaj fotografii opowiada o jakimś wydarzeniu zaobserwowanym przez człowieka, a wykreowanym przez naturę. Większość eksperymentów wykonano w warunkach studyjnych z użyciem przyrządów i urządzeń umieszczonych w dziale, prezentującym przyrządy i pomoce naukowe. Są też takie, które zarejestrowano w plenerze oraz te, do wywołania których użyto przedmiotów codziennego użytku. Wszystkie zjawiska zarejestrowane na obrazach posiadają dołączony krótki opis, a wiele z nich możecie spróbować wykonać samodzielnie. To jest dodatkowy, edukacyjno - warsztatowy aspekt tej ekspozycji.

Fot. Materiały prasowe

- Jeśli natomiast zechcecie się pochwalić efektami i zaprezentować swoje obrazy, na których zarejestrowaliście moment przyłapania natury na gorącym uczynku, prosimy o kontakt z redakcją naszego Politechnicznego Domu Kultury i Nauki – biuro@PDKiN.pl. Chętnie zaprezentujemy też Wasze prace! - informują organizatorzy.

Red.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4