„Lato z IPN”. Rzeszowski oddział Instytutu z wakacyjną propozycją dla dzieci. Zobacz

KATEGORIA: EDUKACJA / 4 sierpnia 2022

Fot. Stanisław Stopyra - IPN O/Rzeszów

W ramach „Lata z IPN” pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie przygotowali ofertę zajęć dla dzieci pozwalającą na poznawanie najnowszej historii Polski w beztroskich „wakacyjnych” formach.

O historii poprzez zabawę

Ta interesująca forma spędzenia wakacyjnego czasu adresowana jest do placówek letniego wypoczynku dla dzieci lub grup zorganizowanych, chcących w swoim wakacyjnym programie zachęcić najmłodszych do edukacji historycznej, patriotycznej i regionalnej w niekonwencjonalny sposób. W tej formie proponowanej przez rzeszowski oddział IPN edukację patriotyczną połączono z zabawą, w której mogą wziąć udział nawet najmłodsze dzieci.

W tym letnim programie IPN proponuje:

„Miś Wojtek. Niezwykły żołnierz gen. Andersa”.

Historia niezwykłego żołnierza służącego w armii polskiej podczas II wojny światowej – kaprala Misia Wojtka (syryjskiego niedźwiedzia brunatnego), który przebył szlak bojowy wraz z 2. Korpusem Polskim i walczył pod Monte Cassino.

„Symbole naszej historii”.

Wszyscy znamy polskie symbole narodowe. Ale czy wiemy skąd się wzięły, jak zmieniały się przez wieki naszej historii? Na naszych zajęciach będzie można poznać odpowiedzi na te pytania, a przy okazji dobrze się bawić.

Gry terenowe i spacery historyczne po Rzeszowie.

Wraz z historykami IPN będzie można odkryć wiele ciekawych wydarzeń historycznych i miejsc w Rzeszowie.

Gry IPN

Grając w planszówki, też można poznawać historię. IPN przygotował bogatą ofertę gier dla wszystkich grup wiekowych, a w czasie zajęć będzie można zagrać w niektóre z nich.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie dla grup zorganizowanych po wcześniejszym uzgodnieniu.

Szczegółowe informacje o tematyce i terminach można uzyskać pod numerem telefonu: 178673031 lub adres mailowy: Zenon Fajger 178673032 - zenon.fajger@ipn.gov.pl; Maciej Rędziniak 178673032 / 178673032 - maciej.redziniak@ipn.gov.pl

Red.

Grafika: materiał prasowy IPN O/Rzeszów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4