Rozpoczął się Festiwal Nauki w G2A – będą pokazy i eksperymenty

KATEGORIA: EDUKACJA / 20 września 2019

Fot. dolina-wiedzy.pl

Podkarpacki Festiwal Nauki to największa impreza popularnonaukowa w regionie, która jest adresowana do wszystkich mieszkańców Podkarpacia i nie tylko. Podczas festiwalu można spotkać naukowych wystawców z całej Polski, podziwiać najnowsze technologie, eksperymentować, uczyć się i przy tym doskonale się bawić.

Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki rozpoczęła się w piątek 20 września i potrwa do soboty 21 września. Pierwszy dzień wydarzenia adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, gdzie była wymagana rejestracja.

W sobotę wydarzenie ma natomiast charakter otwarty i może przyjść na nie każdy, kto jest chętny trochę poeksperymentować i pobawić się nauką. Podkarpacki Festiwal Nauki odbywa się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce niedaleko Rzeszowa. Program drugiego dnia festiwalu znajduje się poniżej.

Program

SOBOTA, 21 września

10.00 – 18.00 – Piknik Naukowy [sala wystawiennicza, poziom 0] – strefa ze stanowiskami naukowymi, na których będzie można dotknąć nauki i wciągnąć się w jej fascynujący świat. Swoją działalność zaprezentują koła naukowe, instytucje i organizacje z regionu, jak i całej Polski, związane głównie z naukami ścisłymi i kierunkami technicznymi, a także prowadzące działalność popularnonaukową.

12.00 – 15.00 – Wykłady naukowe [sala kongresowa, poziom 0] – prelekcje i pokazy naukowe, prowadzone przez popularyzatorów nauki, ekspertów oraz wykładowców uczelni wyższych.

12.00 – 13.00 - „Przebojowa lista wynalazków” Laboratorium Pana Korka

14.00 – 15.00 - „Turystyka kosmiczna” Piotr Kosek – Astrofaza

15.30 – 16.30 - Sztuczna inteligencja – Petros Psyllos [sala 1.07, poziom 0] – prelekcja dotycząca szeregu zagadnień związanych z AI.

Pokazy popularnonaukowe – science busking, fizyka, chemia i kuchnia molekularna. Te wszystkie atrakcje będzie można zobaczyć podczas pokazów naukowych odbywających się na terenie całego G2A Arena w regularnych godzinach.

Więcej na: podkarpackifestiwalnauki.pl

Festiwal organizowany jest Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4