Estończycy odwiedzą 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 19 stycznia 2022

Fot. 3. PBOT

W najbliższy weekend Dowództwo 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie gościło przedstawicieli Estońskiej Ligi Obrony. W czasie wizyty Estończycy zostaną zapoznani ze strukturą i historią Brygady oraz obejrzą szkolenie żołnierzy sanockiego batalionu na poligonie w Nowej Dębie i w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. - To kolejne już spotkanie robocze dowództwa brygady z naszymi zagranicznymi partnerami w Polsce- mówi kpt. Witold Sura, rzecznik 3. PBOT.

Oficerowie Estońskiej Ligi Obrony w dniach od 22 do 24 stycznia będą przebywać z wizytą u podkarpackich terytorialsów. W sobotę obejrzą szkolenie bojowe żołnierzy z sanockiego Batalionu Lekkiej Piechoty na poligonie w Nowej Dębie. Następnie przemieszczą się do Niska, aby uczestniczyć w zajęciach żołnierzy szkolenia podstawowego i wyrównawczego. - Niedziela będzie równie intensywna dla naszych partnerów. Od godzin porannych będą przebywać na terenie Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu - zapowiada kpt. Sura. Tam żołnierze z Bieszczadzko–Leskiej Kompanii przeprowadzą zajęcia z taktyki oraz z kierowania ogniem na systemie szkolno – treningowym „ŚNIEŻNIK”.

W poniedziałek przedstawiciele Estońskiej Ligi Obrony będą mogli zapoznać się z możliwościami, kompaktowością i mobilnością strzelnicy kontenerowej będącej na wyposażeniu Brygady. - Nasi goście będą mieli też możliwość praktycznego przetestowania tego obiektu szkoleniowego - informuje rzecznik brygady. Żołnierze 3. PBOT przygotowali również bojowe strzelanie z karabinka „GROT” oraz pistoletu VIS 100. Rzeszowski batalion zorganizuje pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu najmniejszego modułu bojowego wchodzącego w skład jednostki.

- Należy również podkreślić fakt, iż w ubiegłym roku żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz drugi brali udział w zawodach taktycznych „ADMIRAL PITKA RECON CHALLENGE” na terenie Estonii - dodaje kpt. Witold Sura.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4