Spotkanie promocyjne Legii Akademickiej. We wtorek na Politechnice Rzeszowskiej

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 25 marca 2019

Fot. legiaakademicka.wp.mil.pl

- We wtorek, 26 marca w Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się spotkanie promocyjne szkolenia wojskowego studentów w ramach programu Legia Akademicka - informuje Katarzyna Kadaj-Kuca, rzecznik uczelni. Początek o godzinie 10.00 w budynku V (aula V-1) Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12. Organizatorem spotkania jest Biuro Legii Akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

Spotkanie ma związek z rozpoczęciem kolejnej edycji programu ochotniczego szkolenia studentów w ramach programu Legia Akademicka. Kampanię informacyjną na temat programu prowadzi Ministerstwo Obrony Narodowej. Istotnym elementem kampanii są wizyty przedstawicieli resortu obrony narodowej w uczelniach mające na celu informowanie studentów o przebiegu programu oraz korzyściach związanych z jego ukończeniem.

Do udziału w programie, studentów rzeszowskich uczelni, zachęcać będą m.in. prof. Czesław Kłak, sędzia Trybunału Stanu, płk. dr hab. Marcin Liberadzki, z-ca dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON oraz płk. dr inż. Mariusz Stopa, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie.

Uroczystość uświetni pokaz uzbrojenia, wyposażenia i wyszkolenia żołnierzy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, który odbędzie się w budynku V oraz na zewnątrz.

„Legia Akademicka” to uruchomiony przez Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego pilotażowy program skierowany do studentów. Program skierowany jest zarówno do mężczyzn jak i kobiet, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać status żołnierza rezerwy, z perspektywą wstąpienia do wojska i z myślą również o służbie zawodowej.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4