Ulicę Makuszyńskiego na osiedlu Drabinianka czekają dwie ważne inwestycje

KATEGORIA: INWESTYCJE / 8 maja 2021

Fot. Google Maps

Szykują się roboty na ulicy Makuszyńskiego, która położona jest na terenie osiedli Drabinianka i Biała. W planach są dwie ważne inwestycje. Pierwsza to budowa kanalizacji deszczowej, która rozwiąże problem z nadmiarem wody przy opadach deszczu czy roztopach. Zaś drugie zadanie dotyczy opracowania dokumentacji projektowej na rozbudowę tej drogi.

- Przetarg na budowę kanalizacji deszczowej jest już ogłoszony. Oferty można składać do 18 maja. Na inwestycję Urząd Miasta ma już zarezerwowane w budżecie prawie trzy miliony złotych - informuje Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Budowa odwodnienia na Makuszyńskiego jest częścią większego projektu. Pierwszy etap był realizowany w 2019 roku na ulicy Gościnnej, a teraz drugi ma być przeprowadzony na Makuszyńskiego. Kanalizacja odprowadzająca wodę opadową ma być wykonana na długości kilometra i zostanie wpięta do wybudowanej już infrastruktury na ul. Gościnnej. Prace mają się rozpocząć zaraz po wyłonieniu wykonawcy, który będzie miał rok na wszystkie roboty.

Drugim etapem będzie przebudowa ulicy Makuszyńskiego. - Na razie został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie wraz z uzyskaniem ZRID-u oraz innych niezbędnych decyzji administracyjnych - wyjaśnia Konopka. Projekt ma dotyczyć rozbudowy Makuszyńskiego na długości kilometra, poszerzenia jezdni do 6 metrów oraz budowy chodnika, przebudowy oświetlenia i rozbudowy skrzyżowań. Na oferty firm projektowych miasto czeka do 17 maja.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4