Z powodu koronawirusa rzeszowski NFZ zmienia sposób obsługi klientów

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 26 stycznia 2022

Fot. Paweł Bialic

Po tym jak administracja publiczna z powodu piątej fali koronawirusa przeszła na system pracy zdalnej, także Narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie zmienia sposób obsługi klientów. Obsługa jest dostępna zarówno w formie telefonicznej, mailowej oraz stacjonarnej po wcześniejszym umówieniu wizyty.

- W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zmieniamy sposób obsługi bezpośredniej w rzeszowskim oddziale NFZ oraz dziewięciu punktach obsługi - poinformował w środę Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Jeśli mamy przy sobie komplet dokumentów możemy je złożyć w udostępnionej skrzynce na korespondencję. Zdecydowaną większość spraw i informacji załatwić można jednak bez wychodzenia z domu.

Do dyspozycji klientów NFZ udostępnił:

- pocztę elektroniczną kancelaria@nfz-rzeszow.pl

- w sprawach ogólnych informacji o funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia można skorzystać z Telefonicznej Informacji Pacjenta dostępnej pod bezpłatnym i całodobowym numerem 800 190 590

- w indywidualnych sprawach NFZ prosi dzwonić pod numer: 17 86 04 252, 17 86 04 170, 17 86 04 180

- w sprawach z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia można dzwonić pod numer: 17 86 04 161

- zawsze można skorzystać z poczty tradycyjnej przesyłając list na adres: Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ, ul. Zamkowa 8, 35-032 Rzeszów

- skrytka ePUAP umożliwia wysłanie elektronicznie pisma lub wniosku /pn44s4o7hk/SkrytkaESP

- Jeśli będzie konieczna osobista wizyta w naszej placówce, doradca poinformuje o tym w trakcie rozmowy telefonicznej lub mailem i zaproponuje dogodny termin - dodaje Rafał Śliż.

Pełne dane telefoniczne i mailowe, również te dotyczące punktów obsługi dostępne są w specjalnej zakładce „Obsługa Klienta” na stronie Podkarpackiego NFZ oraz pod bezpłatnym i całodobowym numerem 800 190 590.

Wcześniej pracę zdalną wprowadziły Urząd Miasta Rzeszowa oraz Urząd Marszałkowski i Podkarpacki Urząd Wojewódzki.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4