Będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Mieszka I

KATEGORIA: INWESTYCJE / 10 sierpnia 2022

Fot. Paweł Bialic

Rzeszowski ratusz rozstrzygnął przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I. Inwestycja kosztująca 5,5 mln zł ma ułatwić poruszanie się samochodem w tym rejonie.

5,5 mln zł na przebudowę

Przetarg na realizację tej inwestycji został ogłoszony jeszcze w maju tego roku. O potrzebie przebudowy tego skrzyżowania mówiło się od kilku lat. Wielokrotnie apelowali o nią mieszkańcy os. Mieszka I. Wskazywali m.in., że wyjazd z ul. Mieszka I i skręt w lewo w ul. Lwowską jest bardzo trudny, a sytuację poprawiłaby sygnalizacja świetlna.

W budżecie na realizację tej inwestycji miasto zarezerwowało 3,9 mln zł. Oferty dwóch firm jakie zgłosiły się do przetargu były jednak zdecydowanie wyższe. MG Infrastruktura Marian Wołczyk z Rzeszowa proponowało za wykonanie tego zadania 5,5 mln zł, a Strabag z Pruszkowa 6,7 mln zł.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował w tej sytuacji o dołożeniu brakującej kwoty. Na zwiększenie budżetu inwestycji w Wieloletniej Prognozie Finansowej zgodzili się jeszcze w lipcu rzeszowscy radni. Dodatkowe środki w wysokości 1,75 mln zł zasilą przyszłoroczny budżet, gdzie wcześniej przewidziano 1,9 mln zł. W bieżącym roku na przebudowę skrzyżowania zostało zapisane 2 mln zł.

To pozwoliło rozstrzygnąć postępowanie przetargowe i wybrać najtańszą ofertę przedstawioną przez firmę MG Infrastruktura Marian Wołczyk z Rzeszowa.

Będzie sygnalizacja świetlna

Częścią tej inwestycji ma być budowa sygnalizacji świetlnej, która – jak przekonują urzędnicy - ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską. Zakres prac, oprócz wspomnianej już budowy świateł, obejmie także zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowę ul. Mieszka I na długości 120 m, w tym budowę chodnika oraz ścieżki pieszo-rowerowej.

Elementem tego zadania ma być także przebudowa ok. 270-metrowego odcinka ul. Lwowskiej, na którym powstaną ścieżki pieszo-rowerowe, przebudowa istniejących zatok autobusowych oraz sieci podziemnych. Wykonane będą też nasadzenia zieleni.

Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 11 miesięcy na wykonanie tego zadania.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4