„Oto człowiek”. Wieczór promocyjny poetyckiego zbioru Romana Adamskiego

KATEGORIA: KULTURA / 29 marca 2023

Roman Adamski
Fot. Archiwum Polskiego Radia Rzeszów

W Pałacyku Lubomirskich w Rzeszowie (siedziba Okręgowej Izby Lekarskiej, ul. Dekerta 2) w najbliższy czwartek 30 marca o godzinie 18.00 odbędzie się wieczór promocyjny zbioru poetyckiego Romana Adamskiego pt. „Oto człowiek. Rozmyślania o Drodze Krzyżowej” połączony z prezentacją fotografii ukraińskich uchodźców autorstwa Przemysława Wiśniewskiego.

Pochodzący z Rzeszowa Roman Adamski jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. To dziennikarz od ćwierćwiecza związany z Polskim Radiem Rzeszów specjalizujący się w polityce krajowej i międzynarodowej, tematyce gospodarczej, społecznej, a także - artystycznej i literackiej.

Przemysław Wiśniewski pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, jest reżyserem teatralnym i fotografikiem od kilku lat związanym z Rzeszowem. Założyciel i reżyser gorzowskiego Teatru Kreatury. Obecnie prowadzi Teatr Fotografii (www.przemekwisniewski.pl), ma na swoim koncie m.in. projekty pt. „Pandomia” czy - nadal tworzony - „Poczet Królów i książąt polskich”.

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4