Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie w niedzielę po raz 12. ulicami Rzeszowa

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 19 czerwca 2021

Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie w 2019 r.
Fot. Paweł Bialic

Modlitewny Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Rzeszowa w niedzielę, 20 czerwca. Wydarzenie organizowane m.in. przez środowiska obrońców życia odbywa się w stolicy Podkarpacia już po raz 12.

20 czerwca w diecezji rzeszowskiej odbędzie się Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Wspomniany marsz jest częścią jego obchodów.

- Marsz Dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz przejdzie ulicami Rzeszowa po raz dwunasty. Publiczny przemarsz oznacza dumę z wyznawanych wartości i szacunku do życia i rodziny jako fundamentu życia społecznego. Biorą w nim udział rodziny z Podkarpacia - wyjaśnia Jacek Kotula z Fundacji Życiu Tak, współorganizatora marszu.

Patronat honorowy nad marszem objął biskup Jan Wątroba.

Modlitewny Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy o godz. 15.00 z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. T. Rejtana 21) alejami Rejtana i Sikorskiego do Parku Papieskiego (al. Armii Krajowej) przy katedrze rzeszowskiej, gdzie odbędzie się spotkanie uczestników wydarzenia.

Tam zaplanowano przemówienia i świadectwa kilku osób zaangażowanych w obronę życia. - W tym znanego w Polsce czarnoskórego obrońcy życia Bawera Aondo-Akaa - dodaje Kotula.

Na czele Marszu będzie jechał dzwon „Głos Nienarodzonych”, w który będzie można uderzyć na placu przed katedrą. Marsz zakończy Msza św. w intencji małżeństw i rodzin w katedrze o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Wątroby.

Red.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4