W poniedziałek ostatnie pożegnanie Stanisława Sienko. Poznaj szczegóły

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 19 maja 2024

Stanisław Sienko.
Fot. Karol Woliński

W piątek 17 maja dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Stanisława Sienko, który był dyrektorem Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, a wcześniej przez wiele lat pracował jako wiceprezydent naszego miasta. Stanisław Sienko od jakiegoś czasu zmagał się z poważną chorobą raka trzustki. Uroczystości pogrzebowe byłego wiceprezydenta Rzeszowa odbędą się w najbliższy poniedziałek 20 maja, o godz. 13.00.

„Kochał sport, szczególnie piłkę nożną…”

Informację o śmierci Stanisława Sienko podano na profilu facebookowym Zespołu Szkół Elektronicznych w piątkowy poranek 17 maja.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci dyrektora szkoły mgr Stanisława Sienko, człowieka, który z niespotykanym oddaniem i poświęceniem działał na rzecz szkoły oraz dbał o jej wszechstronny rozwój. Rodzinie i bliskim Zmarłego składamy wyrazy najszczerszego współczucia i przesyłamy słowa wsparcia - można przeczytać w mediach społecznościowych szkoły.

Stanisława Sienko pożegnało (m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych) wielu działaczy sportowych, edukatorów, działaczy samorządowych i polityków rożnych szczebli, na czele z obecnie urzędującym prezydentem Rzeszowa – Konradem Fijołkiem.

- Ze smutkiem piszę te słowa… zmarł Stanisław Sienko, który przez 14 lat pracował dla Rzeszowa i rzeszowian jako Zastępca Prezydenta Miasta. Kochał sport, szczególnie piłkę nożną, był wielkim fanem Stali Rzeszów. Pomagał wszystkim klubom sportowym, ale Jego oczkiem w głowie zawsze była także edukacja dzieci i młodzieży, dlatego tak wiele radości sprawiała Mu praca dyrektora Elektronik - Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Panie Prezydencie, Stanisławie, dzięki Tobie Rzeszów jest dziś pięknym miastem, fajnych i mądrych młodych ludzi.

Stanisław Sienko zmarł w wieku 64 lat, w czwartek 16 maja. Mimo poważnej choroby do końca z pasją angażował się w pracę jako dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowskie.

Ostatnie pożegnanie śp. Stanisława Sienko odbędzie się w poniedziałek 20 maja 2024 r., o godz. 13.00, w katedrze rzeszowskiej. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku – Cmentarz Komunalny Wilkowyja w Rzeszowie.

***

Stanisław Sienko był dyrektorem rzeszowskiego elektronika od 2021 roku. Wcześniej przez prawie 14 lat pełnił funkcję wiceprezydenta Rzeszowa, gdy miastem rządził Tadeusz Ferenc. W mieście zajmował się edukacją, sportem, ochroną zdrowia, kulturą i współpracą międzynarodową. Przed objęciem stanowiska zastępcy prezydenta miasta przez krótki okres zajmował stanowisko sekretarza miasta, a jeszcze wcześniej przez 3 lata kierował Wydziałem Edukacji w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Red.

Grafika: źródło: oficjalny profil ZSE w Rzeszowie

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4