Rzeszów kupi testy na koronawirusa. Dla MPK, Straży Miejskiej i urzędu

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 27 marca 2020

Straż Miejska to jedna z tych służb podległych władzom Rzeszowa, której mają wciąż bezpośrednią styczność z mieszkańcami. Na zdjęciu strażnicy w czasie patrolu na bulwarach nad Wisłokiem
Fot. Paweł Bialic

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa organizowanej po raz pierwszy w historii w sposób zdalny radni apelowali do władz Rzeszowa o podjęcie kolejnych działań dotyczących zakupu testów oraz wszelkiego sprzętu chroniącego przed zarażeniem koronawirusem dla pracowników Urzędu Miasta oraz służb, które mają bezpośrednią styczność z mieszkańcami.

- Czy nie warto byłoby rozważyć zabezpieczenie w budżecie lub też zarządzeniem prezydenta środków na zakup testów na koronawirusa dla kierowców MPK, dla strażników miejskich oraz pracowników Urzędu Miasta, którzy mają bezpośrednią styczność z mieszkańcami - pytała radna Jolanta Kaźmierczak z Platformy Obywatelskiej.

Z podobnymi pytaniami wystąpiła również radna Prawa i Sprawiedliwości Grażyna Szarama, która podkreśliła również konieczność zakupu rękawiczek oraz masek ochronnych.

W odpowiedzi na wniosek radnej PO prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc stwierdził, że miasto popiera tego typu inicjatywę i w najbliższym czasie zostaną podjęte działania w tej kwestii.

Jerzy Jęczmienionka z PiS z kolei apelował o wyposażenie w sprzęty ochrony osobistej również strażaków ochotników.

- Zadbajmy o sprzęt ochronny dla pracowników wydziału zarządzania kryzysowego, ale również dla strażaków z OSP, którzy bardzo pomagają mieszkańcom i mają kontakt bezpośredni kontakt a na razie muszą wyposażać się sami - mówił Jerzy Jęczmienionka.

Skarbnik miasta, Jacek Mróz poinformował, że miasto na bieżąco reaguje na kwestie ochrony przeciwko koronawirusowi.

- Reagujemy na bieżąco i przeznaczyliśmy już środki w wysokości ponad 700 tysięcy złotych na różne działania, w tym zakup sprzętu dla Szpitala Miejskiego, na zakup środków ochrony indywidualnej czyli rękawice, czy kombinezony ochronne. Wydział Zarządzenia Kryzysowego został dofinansowany kwotą 100 tysięcy złotych - powiedział Jacek Mróz.

Podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa prezydent Tadeusz Ferenc podziękował mieszkańcom Rzeszowa za przestrzeganie przepisów ograniczających możliwości poruszania się i gromadzenia oraz przedstawicielom służby zdrowia za dotychczasową aktywność w kwestii walki z koronawirusem.

- Dziękuję mieszkańcom Rzeszowa za przestrzeganie przepisów ustalonych przez Sejm, rząd i wojewodę w zakresie zwalczania zarazy jaka w tej chwili opanowała nie tylko Polskę, ale cały świat. Chcę również podziękować pracownikom szpitali i zakładów zdrowotnych. Starajmy się aby w Rzeszowie jak najmniej ludzi chorowało i aby ta choroba została wyeliminowana - mówił Tadeusz Ferenc.

Do podziękowań dołączyli również radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Rozwoju Rzeszowa.

Wokul

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4