Wielki magazyn dla znanej firmy odzieżowej LPP powstanie w Jasionce

KATEGORIA: INWESTYCJE / 21 stycznia 2022

Fot. Materiały prasowe

Realizacja do 100 000 zamówień dziennie i składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu – to parametry nowego magazynu e-commerce spółki LPP, właściciela znanych marek odzieżowych Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, który powstanie w podrzeszowskiej Jasionce w gminie Trzebownisko.

Jest to kolejna inwestycja w rozwijającej się strefie ekonomicznej w tej miejscowości. Budowa ma znaczenie regionalne ale też ściśle lokalne, gdyż każde tego typu przedsięwzięcie zwiększa dochody gminy, na terenie której powstaje - z podatków dochodowych i z podatku od nieruchomości. Nic dziwnego, że z inwestycji tej mogą być bardzo zadowolone władze gminy Trzebownisko i jej mieszkańcy.

Magazyn Fulfillment Center dla LPP – największej firmy odzieżowej regionie Europy Środkowo-Wschodniej zbuduje Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Obiekt w ramach Panattoni Park Rzeszów North w rejonie lotniska w Jasionce, którego budowa zakończy się w trzecim kwartale br. zajmie 69 000 m kw. LPP podpisało umowę z firmą Panattoni na wynajem powierzchni magazynowej w regionie rzeszowskim na początku listopada 2021 r.

Lokalizacja na Podkarpaciu wpisuje się w strategię rozwoju sieci logistycznej LPP, która pozwoli na sprawniejszą obsługę rynków ościennych, takich jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, czy Węgry, a w momencie dużego zapotrzebowania – częściowo również Polski. Otwarcie kolejnego wielkopowierzchniowego obiektu pozwoli na szybszą obsługę klientów, których liczba stale rośnie, i doskonalenie obszaru „customer service”.

W nowej inwestycji będzie możliwa realizacja do 100 000 zamówień dziennie i składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu. Panattoni Park Rzeszów North osiągnie docelowo 83 500 m kw. w ramach 2 budynków.

- W przygotowanym przez Panattoni obiekcie zaimplementowane zostaną m.in. dostosowane systemy informatyczne, które wesprą działania z zakresu omnichannel i pozwolą na nowatorskie operacje konsolidacji towaru ze sklepów stacjonarnych oraz magazynu - zapowiada Panattoni. Powierzchnia zostanie również przygotowana pod automatyczną linię przenośników w strefie pakowania na powierzchni blisko 5 000 m kw. Zostanie ona połączona z sorterem wysyłkowym, co pozwoli na sprawny podział na poszczególne regiony jednocześnie kilku tysięcy paczek na godzinę.

- Po ukończeniu realizacji w Rzeszowie, powierzchnia dostarczona przez nas dla LPP w kraju przekroczy 170 000 m kw. Cieszy nas, że możemy napędzać rozwój polskiego przedsiębiorstwa, które już zdobyło pozycję lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale cały czas ma apetyt na więcej. Obiekt Panattoni po raz kolejny staje się kluczem do międzynarodowej ekspansji, ale także platformą rozwoju nowatorskich rozwiązań z zakresu obsługi klienta. Znów potwierdzamy, że nasza elastyczność nie ma granic, a nowe wyzwania tylko nas napędzają – mówi Martyna Sochaczewska z Panattoni. – Postawienie LPP właśnie na Podkarpacie to także ważny krok dla rozwoju województwa, w którym póki co znaduje się bardzo mało nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Panattoni już w 2015 roku dostrzegło potencjał i od tego czasu rozbudowuje swoje portfolio na tym obszarze, napędzając zainteresowanie regionem, który dzięki swojej lokalizacji pozwala na działalność krajową i międzynarodową.

To właśnie atrakcyjne położenie zdecydowało o wyborze Panattoni Park Rzeszów North na miejsce nowego Fulfillment Center przez firmę LPP. Obiekt znajdzie się przy między węzłami autostrady A4, która przebiega m.in. przez Wrocław, Kraków, czy Katowice i łączy granicę południowo-wschodnią z południowo-zachodnią. Ponadto kompleks położony będzie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej 19 prowadzącej na Słowację i zaledwie 1 km od Lotniska Rzeszów – Jasionka.

- Podkarpackie to region znany z wysokiego poziomu inżynierii. Wraz z dynamicznie rozwijającymi się potrzebami LPP w zakresie badań i rozwoju w obszarze informatycznym, jak również automatyzacji logistyki i e-commerce, wybór regionu rzeszowskiego wydaje się być zatem doskonałą opcją. Decyzja o uruchomieniu nowego obiektu to także odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na produkty naszych marek. Pomimo podjętych w ostatnim czasie działań usprawniających naszą sieć logistyczną, takich jak powiększenie Fulfillment Center w Rumunii czy wydzielenie magazynu zwrotowego i uruchomienie nowego obiektu w Pruszczu Gdańskim, nadal widzimy potencjał do rozwoju w tym obszarze – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

Panattoni Park Rzeszów North będzie docelowo składał się z 2 budynków klasy A o łącznej powierzchni 83 500 m kw. Kompleks pozwoli na prowadzenie zarówno procesów magazynowych i logistycznych, jak i lekkiej produkcji. Realizacja zostanie przygotowana zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Go Earthwise with Panattoni.

– Dzięki sprostaniu wszystkim najważniejszym kryteriom certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, nowy magazyn stanie się przykładem odpowiedzialnego i zrównoważonego podejścia do projektowania – podkreśla Kamil Kawałek, menedżer ds. rozwoju sieci logistycznej LPP.

Deweloper zastosuje m.in. czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego, systemy inteligentnego zarządzania energią, czy wodooszczędną armaturę sanitarną. Firma zaprojektowała również tereny zielone z łąkami kwietnymi nie wymagającymi częstego koszenia, a na terenie obiektu znajdą się domki dla bezkręgowców, owadów i ptaków. Użytkownicy obiektu skorzystają ze stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz wiat rowerowych wyposażonych w gniazda elektryczne i zestawy naprawcze.

***

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje na 26 rynkach stacjonarnych, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki, Tel Awiw czy Moskwa. Oferta online dostępna jest na 31 rynkach. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka posiada sieć ponad 2000 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni przekraczającej 1,7 mln m kw.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4