Budowa hali sportowej przy ZS nr 1. Prace idą zgodnie z planem

KATEGORIA: INWESTYCJE / 19 kwietnia 2022

Fot. Paweł Bialic

Zgodnie z planem przebiegają prace przy budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie przy ul. Towarnickiego, w skład którego wchodzi VI Liceum Ogólnokształcące.

Oddanie obiektu w 2023 r.

Prace przy budowie nowej hali sportowej rozpoczęły się w zeszłym roku. Za realizację inwestycji odpowiada firma Texom z Krakowa. Obecnie, jak informuje rzeszowski ratusz, roboty budowlane idą zgodnie z harmonogramem.

- Wykonawca kończy realizację instalacji podziemnych, trwają też prace przy fundamentach nowego obiektu - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą, nowa hala sportowa powinna zostać oddana do użytku w połowie 2023 roku.

Hala za 15 mln zł

Budowa nowej hali sportowej ma kosztować 15,2 mln zł. Trzykondygnacyjny obiekt będzie połączony z obecnym budynkiem szkoły. Hala ma być wyposażona w pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej (20x40m), siatkówki (9x18m, wys. 12m) oraz koszykówki (15x28m), które znajdą się na piętrze budynku. W planie jest tam również stworzenie widowni na 150 miejsc.

Na drugim piętrze powstanie dodatkowe 90 miejsc dla widowni zapewniające dobrą widoczność na boisko. Trzecie piętro będzie stanowiło zaplecze techniczne. Z kolei na parterze zostaną zlokalizowane 4 sale lekcyjne, szatnie oraz siłownia. Do tego powstanie tam pokój nauczycielski, toalety oraz pomieszczenia stanowiące również zaplecze techniczne.

Wizualizacja hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie
Fot. ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa

Jeżeli chodzi zagospodarowanie terenu wokół hali, na dziedzińcu szkoły w pobliżu nowej hali w planie jest powstanie nowego boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią tartanową, a także skoczni w dal z rozbieżnią. Oprócz tego powstanie 40 miejsc parkingowych.

W ramach inwestycji wycięto 66 drzew, które kolidują z planowanym budynkiem. W zamian projekt inwestycji przewiduje w rejonie dziedzińca szkoły posadzenie 46 nowych drzew oraz dodatkowo 206 nasadzeń w lokalizacjach zastępczych na terenie całego Rzeszowa.

Przypomnijmy, że nową halę sportową otrzyma inne liceum w centrum Rzeszowa. Niedawno ratusz podpisał umowę na rozbiórkę starej hali sportowej i budowę całkowicie nowego obiektu dla I LO mieszczącego się przy ul. 3 Maja. Inwestycja ma kosztować 11,9 mln zł i powinna zostać zrealizowana do czerwca 2024 roku.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4