Wykonawca PCLA wybrany. Nowy stadion w Rzeszowie wybuduje firma Mirbud

KATEGORIA: INWESTYCJE / 4 kwietnia 2024

Fot. K+Architekci/CWKS Resovia

Zgodnie z zapowiedziami z środy, w czwartek (4 kwietnia) wybrany został wykonawca budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, które powstanie przy ul. Wyspiańskiego. Koszt tej inwestycji to 194 mln zł.

Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się w środę zabezpieczyć dodatkowe 30 mln zł na to zadanie o co wnioskował prezydent miasta. - A dziś wybraliśmy wykonawcę PCLA – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycję zrealizuje firma Mirbud ze Skierniewic. Nowy stadion ma być gotowy jesienią 2026 roku.

PCLA powstanie w miejscu obecnego stadionu Resovii. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Ma być przystosowany do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion będzie wyposażony w 400 metrową bieżnię a także m.in. skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz krytą, 150 metrową bieżnię.

Drugą funkcją stadionu będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Trybuny stadionu pomieszczą na zadaszonych miejscach siedzących minimum 7 947 widzów. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania. Stadion będzie przystosowany także do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak np. koncerty.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4