Kongres 590 wraca na Podkarpacie! Wręczą nagrodę prezydenta RP

KATEGORIA: GOSPODARKA / 27 października 2021

Fot. Paweł Bialic

W dniach 4-5 listopada w Rzeszowie oraz Jasionce odbędzie się kolejna część 6. edycji Kongresu 590 – jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju. Główna odsłona tej imprezy odbyła się w październiku w Warszawie w Hali EXPO XXI. Na Podkarpaciu, pierwszego dnia imprezy w Rzeszowie odbędzie się natomiast wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej. Jak informują organizatorzy, możliwe, że do stolicy regionu zawita sam Andrzej Duda. Drugiego dnia w Jasionce przewidziano debaty eksperckie na temat kluczowych kwestii dla polskiej gospodarki.

Nagroda prezydenta

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie przyznawane raz do roku przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa ta towarzyszy Kongresowi 590 od pierwszej edycji. Przez ten czas zmieniała swoją formułę, jednak cel przyznawania Nagród pozostał ten sam - wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnianie tych najlepszych.

- Zostają nią uhonorowane przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm - informują przedstawiciele Kongresu 590.

Wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach głównych: Lider małych i średnich przedsiębiorstw; Narodowy Sukces; Międzynarodowy Sukces; Odpowiedzialny Biznes i Firma Rodzinna oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Badania+Rozwój oraz STARTUP_PL.

Lista nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP ogłoszona jest na stronie: https://www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-gospodarcza/aktualnosci/art,23,nominowani-do-xix-edycji-nagrody-gospodarczej-prezydenta-rp.html

Wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP odbędzie się 4 listopada w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Zaraz potem zaproszeni goście będą mogli posłuchać recitalu Mateusza Krzyżowskiego - uczestnika tegorocznego XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Co w drugi dzień?

Drugi dzień Kongresu 590 będzie kolejną okazją do spotkania z ekspertami i liderami gospodarczymi. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbędą się debaty dotyczące kluczowych zagadnień dla rozwoju polskiej gospodarki:

• Komercjalizacja i wdrożenie zasobów B+R na rynku wewnętrznym (godz. 10-10.45),

• Perspektywy rozwoju przemysłu zaawansowanych technologii. Rozwój high-tech w Polsce (godz. 11-11.45),

• Czy Polska inspiruje? Sposób kreowania polskich marek na świecie (godz. 13.30-14.15),

• Czas na start-up. Wkład innowacyjnych projektów na unowocześnienie gospodarki (godz. 15.30-16.15).

Tego samego dnia o godz. 12.00 Fundacja „Teraz Polska” wręczy wyróżnienia „Promotor Polski". Są one przyznawane od 2017 roku Polakom, którzy poprzez swoje dokonania i osiągnięcia na polu naukowym, kulturalnym lub biznesowym przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju.

Relacje z obydwu dni będą transmitowane na żywo na stronie kongres590.pl.

Wokul

Fot. Materiały organizatorów

Fot. Materiały organizatorów

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4