W kinie Zorza: premiera „Diuny”, Babski Wieczór i seans na Halloween

KATEGORIA: KULTURA / 22 października 2021

Rzeszowskie kino Zorza zaprasza w tym tygodniu na kilka premier, Babski Wieczór (piątek, 22.10) i seans na Halloween (czwartek, 29.10). Wśród premier „Diuna”, „Furiosa”, „Ron usterka”, „Rodzina Addamsów 2”, „Narcyz i Złotousty”.

„Diuna” to ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Na premierę „Diuny” czekaliśmy od ubiegłego roku. Film na ekrany wchodzi z opóźnieniem z powodu pandemii. W dniu premiery (piątek 22 października) Zorza pokaże go o godz. 12.20 i 21.00.

Opis filmu:

Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem.

Fot. Materiały prasowe

„Furiosa”. Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

Fot. Materiały prasowe

„Ron usterka” wytwórni 20th Century Studios i Locksmith Animation to historia Barneya, społecznie wycofanego gimnazjalisty i Rona, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który ma być jego „Najlepszym przyjacielem z pudełka”. Przezabawne awarie Rona, rozgrywające się na tle ery mediów społecznościowych, wprowadzają ich w pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń.

Fot. Materiały prasowe

„Narcyz i Złotousty”. Rozgrywająca się w średniowieczu historia przyjaźni tytułowych bohaterów pokazuje dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. Przyjaźń między Narcyzem a Złotoustym zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat. Spotkanie po latach będzie nie tylko okazją do refleksji nad przeszłością oraz lekcją, jaką każdy z nich odebrał od życia, ale i czasem nowych, ekscytujących doświadczeń.

Fot. Materiały prasowe

22 października - BABSKI WIECZÓR: BO WE MNIE JEST SEKS

Zapowiadany już przedpremierowy pokaz filmu „Bo we mnie jest seks” odbędzie się w piątek (22.10) w ramach Babskiego Wieczoru w kinie Zorza. Początek o godz. 19:00. Przed seansem w holu kina odbędą się atrakcje tj. pokazy kosmetyczne, degustacja wina. Bilety - 17 zł

„Bo we mnie jest seks” to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery.

Fot. Materiały prasowe

28 października - ZORZA W CIEMNO

W czwartek (28.10) Zorza zaprasza na specjalny Halloweenowy seans „w ciemno”. Początek o godz. 19:00. Bilety - 15 zł.

- Cała zabawa polegać będzie na tym, że tytuł filmu, na który zakupicie bilet, poznacie dopiero siedząc przed ekranem na naszej sali kinowej. Wcześniej wszystko będzie owiane tajemnicą, jeśli jednak ciekawość będzie zbyt mocna warto zajrzeć na nasz profil facebookowy, gdzie będą pojawiały się drobne wskazówki - zachęca rzeszowskie kino.

Fot. Materiały prasowe

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4