RIK ogłosił Konkurs Grantowy DziałajMY. 2 tys. zł na projekty kulturalne

KATEGORIA: KULTURA / 11 lutego 2024

Fot. M. Olszewski/inkubatorkultury.ue

Zdobądź 2 000 zł na realizację swojej inicjatywy! Rzeszowski Inkubator Kultury działający w ramach Estrady Rzeszowskiej, ogłosił konkurs grantowy DziałajMY, który ma wspomóc osoby chcące działać w różnych obszarach kultury w mieście.

Konkurs grantowy działajMY to odpowiedź na potrzeby młodych animatorow, menadżerów kultury, którzy chcą mieć wpływ na funkcjonowanie społeczności lokalnej. - Jeżeli masz głowę pełną pomysłów na działania w obszarze kultury i szukasz na nie dofinansowania, ale nie pisałeś/łaś jeszcze wniosków projektowych, nie masz doświadczenia lub masz go mało w realizacji inicjatyw z dotacji projektowych to nasz konkurs jest właśnie dla CIEBIE! - zachęcają organizatorzy.

Dlaczego Konkurs działajMY?

- konkurs skierowany jest do grup nieformalnych - wystarczą trzy osoby chcące wspólnie działać na rzecz kultury,

- nie potrzebujesz wkładu własnego - po prostu, RIK może sfinansować 100% wydatków związanych z realizacją Twojej inicjatywy,

- RIK organizuje spotkania informacyjne - bez zbędnego gadania, kawa na ławę, wyjaśni jak uzupełnić formularz, kto może, co może i na co może,

- dla realizatorów RIK oferuje opiekę merytoryczną - jest z Wami podczas realizacji, podpowiada i wspiera.

Strategicznym celem Konkursu jest zwiększenie oddolnych inicjatyw kulturalnych poprzez wsparcie młodych animatorów kultury, liderów społecznych w działaniach dotyczących edukacji i animacji kulturalnej o charakterze niekomercyjnym, które angażować będą różne grupy społeczne do udziału w życiu kulturalnym Rzeszowa.

Pula środków z przeznaczeniem na realizację inicjatyw to 20 tysięcy zł. W ramach Projektu przewiduje się dofinansowanie 10 inicjatyw.

Inicjatywy mogą być realizowane od 1 maja do 30 listopada 2024 roku. Wnioski można składać do 29 lutego br.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ.

Red.

Fot. Rzeszowski Inkubator Kultury

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4