W sobotę zaprasza Was „Kwadrat Kultury”. Zobacz bogaty program imprezy

KATEGORIA: MIEJSCA / 27 czerwca 2020

Materiał organizatorów

W ubiegłym roku na mapie Rzeszowa pojawiła się plenerowa, ogólnodostępna miejscówka tzw. „Kwadrat Kultury”, który powstał w wyniku zwycięstwa Rzeszowa w ogólnopolskim głosowaniu w ramach IV edycji programu Lechstarter. Już w sobotę 27 czerwca Fundacja Rzeszowska zaprasza na otwarcie sezonu kulturalnych imprez właśnie w „Kwadracie kultury”, który znajduje się przy elektrowni wodnej nad Wisłokiem, w narożu ul. Podwisłocze i al. Powstańców Warszawy.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w rodzinnym pikniku z animacjami dla dzieci, zobaczyć bitwy breakdance i pokazy grup tanecznych Szkoły Tańca Street Life School oraz zrelaksować się podczas uczty muzycznej serwowanej w czasie koncertu na żywo znakomitych muzyków grupy Eskaubei & Tomek Nowak Quartet.

- Stworzyliśmy to miejsce z myślą o inspirowaniu i wspieraniu pozytywnych i prospołecznych zmian w Rzeszowie – mówi Ilona Dusza-Kowalska, prezes Fundacji Rzeszowskiej – Misją Kwadratu Kultury jest tworzenie przestrzeni kultury i relaksu, tętniącej życiem, bez nadęcia, funkcjonalnej, w której pasja, chęć współpracy, rozwijania talentów i realizacji nowatorskich rozwiązań łączy w działaniu ludzi identyfikujących się z regionem podkarpackim, a w szczególności miastem Rzeszów.

W związku z wczorajszymi ulewami i realnym zagrożeniem popołudniowymi opadami deszczu i burzami. Organizatorzy informują nas, że na chwilę obecną impreza odbywa się zgodnie z planem, ale cały czas obserwują sytuację pogodową w Rzeszowie i jeżeli zajdzie taka konieczność, to dzisiejszy koncert może zostać odwołany. Będziemy Was informować o ewentualnej zmianie planów, jeżeli takowa nastąpi.

Program imprezy:

13.00 – 15.00 – PIKNIK z animacjami dla dzieci, gdzie rodziny mogą przyjść rozłożyć koc, a dzieciaki mogą się w tym czasie pobawić razem z animatorem na instalacji Przestrzeń Kwadratowa. Planowane są animacje taneczne, zabawy zręcznościowe, banki mydlane oraz konkurencje rodzinne przygotowane przez zespół „Dobrze Prowadzone Michał Samborski”.

16.00 – 18.00 STREET LIFE JAM - pokazy grup tanecznych, bitwy breakdance, projekcje filmowe, w skrócie, taneczne podsumowanie roku szkolnego w wykonaniu uczniów Szkoły Tańca Street Life. Dla nieobecnych zostanie zorganizowana relacja online na żywo TUTAJ.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet
Fot. Kuba Kowalski

20:00 – koncert grupy ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET, łączącej jako jedyna w Polsce, w sposób permanentny pełną improwizacji grę znakomitych jazzowych muzyków i rap oraz spoken word w języku polskim pozbawiony banału i wulgaryzmów.

***

Organizatorzy informują, że na terenie Kwadratu Kultury należy przestrzegać poniższych zasad:

- zachowywać odpowiedni odstęp od innych ludzi (min. 1,5 m),

- korzystać z miejsc wyznaczonych przez organizatora,

- zasłaniać usta i nos przy pomocy maseczek, materiału chust itp.,

- korzystać ze środków dezynfekcji zapewnionych przez organizatora,

- zachować czystość,

- nie spożywać alkoholu i innych substancji odurzających,

- nie palić tytoniu i innych substancji (w tym e-papierosów),

- przestrzegać zwyczajowych zasad współżycia społecznego,

- szanować i dbać o wyposażenie Kwadratu Kultury,

- zgłaszać wszelkie zauważone uszkodzenia wyposażenia i sprzętów Kwadratu Kultury obsłudze.

Na terenie Kwadratu Kultury nie ma obsługi gastronomicznej. Pokarmy, napoje i ewentualnie grill należy zapewnić we własnym zakresie oraz posprzątać po sobie.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4