Dzień kończymy nową statystyką z Podkarpacia. Są kolejne 3 osoby chore

KATEGORIA: ZDROWIE / 27 marca 2020

Fot. pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne dane dotyczące nowych przypadków zachorowań, niestety w tych statystykach znają ją się także osoby z naszego województwa.

Rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, Małgorzata Waksmundzka-Szarek informuje nas w szczegółach kim są i skąd pochodzą zarażone osoby: - Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Razem jest to już 61 osób z naszego województwa. Osoby, u których stwierdzono koronawirusa pochodzą z powiatów jasielskiego, stalowowolskiego i jarosławskiego - mówi rzecznik Wasmundzka-Szarek i dodaje: - Jutro podam Państwu więcej szczegółów.

AKTUALIZACJA KOMUNIKATU RZECZNIKA WOJEWODY PODKARPACKIEGO DO INFORMACJI Z DNIA 27 MARCA.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek uszczegółowiła wczorajsze (27.03) informacje na temat 3 osób z naszego regionu zakażonych koronawirusem.

- Służby sanitarne ustaliły, że wśród 3 wymienionych osób znajduje się kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna), kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna) oraz starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (a nie jarosławskiego, który był hospitalizowany w szpitalu w Jarosławiu a aktualnie przebywa w szpitalu w Łańcucie) - poinformowała w sobotę rzecznik wojewody.

Według tych najnowszych danych, na terenie naszego województwa pod nadzorem pozostaje 7756 osób, a 10 709 osoby poddane są kwarantannie. Obecnie hospitalizowanych jest 95 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1890 testów.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4