W sobotę „Arduino Day” w Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz”

KATEGORIA: EDUKACJA / 20 marca 2024

Fot. PCN „Łukasiewicz”

23 marca obchodzone jest Arduino Day - coroczne święto organizowane przez światową społeczność pasjonatów elektroniki, automatyki i robotyki. W tym dniu (sobota) Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zaprasza na warsztaty w programowaniu urządzeń elektronicznych.

- Arduino to platforma sprzętowa i oprogramowania, która umożliwia tworzenie interaktywnych projektów elektronicznych. Została zaprojektowana tak, aby była dostępna, łatwa w użyciu i przystępna dla osób bez głębokiego doświadczenia w programowaniu i elektronice. Sama platforma Arduino składa się z dwóch głównych elementów: płytki mikrokontrolera oraz specjalnego środowiska programistycznego opartego na języku C++. Arduino znajduje zastosowanie w różnorodnych projektach elektronicznych, takich jak automatyzacja domowa, robotyka, systemy monitorowania i kontrolne, sztuczna inteligencja, sztuka interaktywna, nauka i wiele innych – mówi Krzysztof Malinowski, specjalista ds. Rozwoju i Współpracy Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”.

Tego dnia, warsztaty w pracowni Robotyka PCN skierowane będą głównie do uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcieliby spróbować własnych sił w programowaniu urządzeń elektronicznych, nie mieli wcześniej styczności z programowaniem i elektroniką albo ich doświadczenie w tej dziedzinie jest nieduże.

Jak przekonują organizatorzy, Arduino Day to świetna okazja to tego, aby spróbować własnych sił w programowaniu urządzeń elektronicznych, zdobyć praktyczne umiejętności pod okiem instruktora lub zainspirować się do tworzenia własnych konstrukcji.

23 marca (sobota) PCN „Łukasiewicz” zaprasza na zajęcia „Arduino dla początkujących” w trzech turach: 14:00, 16:15 i 18:30.

Ze względu na stopień trudności sugerowany wiek uczestnika to 11+ lat.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma pamiątkowy dyplom.

Liczba miejsc ograniczona. Koszt: 25 zł / os. x 1 warsztat. Szczegóły na https://pcn.org.pl/robotyka/arduinoday-2024/. Masz pytania? Napisz na: kupbilet@pcn.org.pl

Red.

Fot. PCN „Łukasiewicz”

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4