W sobotę w Rzeszowie przysięgę wojskową złożą terytorialsi z 3. PBOT

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 22 marca 2024

Fot. Maciej Terpiński

W sobotę, 23 marca o godzinie 11:00 na Placu Apelowym 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej (ul. Lwowska 4, Rzeszów) odbędzie się przysięga wojskowa. Będzie to druga przysięga w tym roku, a 44. w historii 3. PBOT. Wśród składających przysięgę na sztandar 3. PBOT są m.in. logistycy, kierowcy, informatycy a także studenci.

- Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i narodu polskiego. Takie zobowiązanie w nadchodzący weekend podejmą kolejni żołnierze-ochotnicy. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych - mówi ppor. Magdalena Mac, oficer prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Słowa roty przysięgi wypowiedzą ochotnicy, którzy przed ponad dwoma tygodniami powołani zostali w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady OT i ukończyli 16-dniowe dniowe szkolenie podstawowe. Nowi ochotnicy z Podkarpacia zasilą bataliony 3. PBOT rozlokowane w: Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Nisku (docelowo Tarnobrzeg) i Sanoku.

- Niech żołnierze, którzy złożą w najbliższy weekend przysięgę będą świadomi tej odpowiedzialności, która przypada im w udziale. Niech pamiętają, jaki skarb oddaje im Naród w opiekę. Skarbem tym jest Niepodległość, Całość i Wolność Polski - zaznaczają podkarpaccy terytorialsi.

Red.

Fot. 3. PBOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4