Policjanci i Straż Miejska sprawdzają pasażerów MPK Rzeszów. Chodzi o maseczki

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 2 lipca 2020

Fot. Paweł Bialic

Policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają pasażerów autobusów rzeszowskiego MPK. Chodzi o noszenie maseczek i zachowywanie odstępów między osobami. Kontrole to efekt prośby prezydenta Tadeusza Ferenca do komendanta rzeszowskiej policji.

- Od dłuższego czasu docierają do nas informacje, że część pasażerów MPK nie przestrzega obowiązujących zasad związanych z pandemią. Część nie zakłada maseczek i nie przestrzega nakazanych odległości między pasażerami - tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Dlatego prezydent Tadeusz Ferenc poprosił komendanta miejskiego policji o przeprowadzenie akcji uświadamiającej pasażerów, że w dalszym ciągu jest stan pandemii i obowiązują rygorystyczne zasady w autobusach komunikacji miejskiej. Akcja już trwa.

- Patrole policyjne kontrolują autobusy i zwracają uwagę na zachowanie odstępu i zakładanie maseczek. Informują również pasażerów oczekujących na przystankach o tym, że muszą zastosować się do obostrzeń. W akcji policjantom będą również pomagać strażnicy miejscy - informuje Maciej Chłodnicki.

Na razie brak maseczki u pasażerów skutkuje pouczeniem przez funkcjonariuszy.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4