Remont Podziemnej Trasy Turystycznej się opóźni. Wszystko przez pandemię

KATEGORIA: INWESTYCJE / 17 października 2020

Fot. Karol Woliński

Na początku 2020 roku Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie została zamknięta dla zwiedzających w związku z modernizacją, która miała potrwać do 30 listopada. Inwestycja warta około 22 mln zł jednak trochę się opóźni. Niestety w tym roku już nie ma co liczyć na możliwość odwiedzenia obiektu, który według zapowiedzi ma zabrać turystów w ekscytującą wirtualną podróż po historii miasta. Jak słyszymy w rzeszowskim ratuszu wpływ na opóźnienie prac ma pandemia koronawirusa.

- Remont potrwa trochę dłużej, w planie jest zakończenie wszystkich prac w lutym przyszłego roku. Niestety dotychczasowe plany skomplikowały się głównie w związku z pandemią koronawirusa, co wstrzymało część prac - tłumaczy rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki.

Koszt całej inwestycji realizowanej w ramach projektu „Rzeszowskie piwnice - interaktywna instytucja kultury” wyniesie jak już wspomniano około 22 mln zł, z czego prawie 13 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Głównym podmiotem odpowiedzialnym za modernizację trasy będzie firma Asseco Data Systems przy wsparciu firm New Amsterdam (wsparcie technologiczne) oraz Art FM (strona artystyczna ekspozycji).

Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Ekspozycje zmodernizowanej trasy mają przedstawiać m.in. historię wielkiego pożaru Rzeszowa z 1681 roku, gdzie wykorzystane zostaną efekty świetlne, dźwiękowe, powietrzne, teatralne oraz wizualne przedstawione zarówno w rzeczywistej, jak i wirtualnej przestrzeni. Turyści zwiedzający trasę będą mogli wziąć udział interaktywnej grze oraz odkrywaniu skarbu Rzeszowa. Sposób funkcjonowania nowych ekspozycji ma sprawić, że przy każdym kolejnym przejściu trasą, zwiedzający będą mogli doświadczyć innych wrażeń. W planie jest powstanie 7 stref ekspozycyjnych opowiadających o rożnych tematykach, a zwiedzanie każdej z nich ma trwać maksymalnie 15 minut.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4