Kominiarze opanowali Rzeszów w dniu swojego święta. Zobaczcie ZDJĘCIA

KATEGORIA: FOTORELACJE / 7 września 2021

Fot. Paweł Bialic

W dniach 6-8 września w Rzeszowie trwa XXIV Ogólnopolskie Święto Kominiarzy. Do stolicy Podkarpacia zjechali przedstawiciele tego cieszącego się dużym szacunkiem zawodu z całego kraju. Mieszkańcy miasta mieli zatem niemało okazji do złapania się za guzik na widok kominiarza, co według przesądów ma przynieść szczęście.

Kominiarze pojawili się w okolicach Rzeszowa już w poniedziałek rozpoczynając swoje święto w hotelu Nowy Dwór w Świlczy.

Główne uroczystości odbywają się natomiast we wtorek. Kominiarze licznie zgromadzili się przed Letnim Pałacem Lubomirskich w Rzeszowie i w specjalnie zorganizowanym pochodzie przemaszerowali ul. 3 Maja. Wrażenie robił szczególnie zabytkowy wóz strażacki jadący na czele kolumny uczestników przemarszu, Pochód kominiarzy zakończył się przy kościele farnym. Tam o godzinie 12.00 odbyła się msza święta celebrowana przez bp Jana Wątrobę. Następnie pochód kominiarzy przemieścił się na rzeszowski Rynek, gdzie był czas na pamiątkowe zdjęcia. XXIV Ogólnopolskie Święto Kominiarzy ma potrwać do środy.

Wokul

Film i fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4