31. Finał WOŚP w niedzielę. Jakie atrakcje i aukcje internetowe w Rzeszowie?

KATEGORIA: KULTURA / 25 stycznia 2023

Fot. Paweł Bialic

„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – to hasło Finału WOŚP 2023, który odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. W Rzeszowie będzie wiele atrakcji, wśród których znajdą się m.in. koncerty Majki Jeżowskiej i Margaret.

Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą pieniądze na walkę z sepsą. Zostaną one przeznaczone głównie na zakup specjalistycznych urządzeń do diagnozowania choroby.

- Rzeszowski 31. Finał WOŚP, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie wypełniony atrakcjami - zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Wydarzenie otworzy korowód wolontariuszy, przedstawicieli Związku Kynologicznego, uczestników Rajdu rowerowego w ramach finału WOŚP, Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji oraz Stowarzyszenia Sopelek Rzeszów, który o godz. 14 wyruszy z ulicy Zamkowej na Rynek.

Tam na uczestników imprezy będą czekały między innymi pokazy psów, wozy bojowe i pożarnicze prezentowane przez Fundację Stalowa Historia, atrakcje Klubu Morsów Sopelek, malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, a także warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy.

31. Finał WOŚP to oczywiście także koncerty. O godzinie 15 na scenie na Rynku pojawią się młodzi artyści z DK Vocal Studio, później wystąpią zespół Adapters, Aga Walczak i Małpa. O godzinie 19 z kolei zaplanowano występ Majki Jeżowskiej. Po godzinie 20 swój koncert da Margaret.

O godzinie 20 odbędzie się tradycyjne dla każdego Finału WOŚP Światełko do Nieba. Na rzeszowskim Rynku będzie miało formę pokazu laserów. Pokaz został przygotowany przez MultiVisual – finalistów V. edycji programu Mam Talent.

Finał WOŚP to także aukcje internetowe przedmiotów:

Aukcje Prezydenta Miasta Rzeszowa

Spotkanie z prezydentem Konradem Fijołkiem i gwiazdami Europejskiego Stadionu Kultury 2023: https://allegro.pl/oferta/spotkanie-z-prezydentem-i-gwiazdami-esk-2023-13175623289

Unikatowa fotografia Rzeszowa - Widok na rzeszowski Zamek Lubomirskich, w formacie 30X40, autorstwa Edwarda Janusza, wywołany z bezcennych szklanych negatywów: https://allegro.pl/oferta/prezydent-miasta-rzeszowa-unikat-edwarda-janusza-13175607327

Aukcje korporacji samorządowych, w których również uczestniczy miasto:

Unia Metropoli Polskich

Album z autografem fotorportera Chrisa Niedenthala. W książce znajdziecie specjalną dedykację Chrisa Niedenthala oraz podziękowania z podpisami prezydentów największych polskich miast należących do Unii Metropolii Polskich: https://allegro.pl/oferta/album-z-autografem-chrisa-niedenthala-13156483813?fbclid=IwAR3uJKWd0ml_TWD75PcWQLay7KTvxmADdeQzsR5uP5SNTr9nxMmynD9-9DI

Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski

Samorządowcy z „TAK! Dla Polski” wystawili na licytację mecz piłki nożnej z drużyną samorządową, złożoną m.in. z prezydentów miast, w tym Konrada Fijołka. Miejsce meczu oraz dokładna data zostaną uzgodnione ze zwycięzcą licytacji. Zwycięzca licytacji kompletuje skład swojej drużyny, która zagra z reprezentacją samorządowców: https://allegro.pl/oferta/ruch-samorzadowy-tak-dla-polski-zagra-u-ciebie-13156837255?fbclid=IwAR03CTuSTSfGt7-d8ydSvXy--3oC7QfcdtyHooSqV6e4c8KyVvME-uClk0s.

Red.

Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4