Zimny prysznic dla Resovii Rzeszów. Wysoka porażka z GKS - em Katowice

KATEGORIA: SPORT / 27 sierpnia 2023

Piłkarze Resovii Rzeszów nie będą miło wspominać weekendowej wizyty na Górnym Śląsku. Podopieczni Mirosława Hajdy wysoko przegrali w sobotę z GKS-em Katowice 0-3.

Świetny początek gospodarzy

Resovia do Katowic jechała w dobrych humorach, bo po dwóch zwycięstwach z rzędu z Zagłębiem Sosnowiec (1-0) i Lechią Gdańsk (2-0). Miejscowy GKS szybko popsuł te nastroje, bo na prowadzenie w sobotnim meczu wyszedł już w 9 minucie po bramce Arkadiusza Jędrycha, który dopadł do odbitej piłki po zamieszaniu w polu karnym Resovii i pewnie pokonał Michała Gliwę. Gospodarze świetnie weszli w mecz, przed strzeleniem pierwszej bramki mieli jeszcze dwie świetne sytuacje, po których defensorzy Resovii wybijali piłkę z linii bramkowej.

Resovia zagroziła poważnie bramce GKS-u w 33 minucie po potężnym strzale Rafała Mikulca z dystansu, który z najwyższym trudem wybronił Dawid Kudła. 11 minut później było już 2-0 dla katowiczan. Zza pola karnego uderzył Grzegorz Rogala, piłka otarła się o Marcina Urynowicza i wpadła tuz przy słupku Gliwa nie miał szans. Asystę przy tym trafieniu zanotował znany z występów w Resovii Aleksander Komor.

Mogło skończyć się wyżej

Na samym początku drugiej połowy piłkarze Resovii ponownie sprawdzili czujność Kudły strzałem z dystansu, jednak bramkarz GKS-u świetnie poradził sobie z próbą Francuza Dylana Lempereura. Niezłą sytuację miał także Maciej Górski, ale jego strzał łatwo wyłapał bramkarz GKS-u. Gospodarze byli w tym meczu zdecydowanie konkretniejsi, w 58 minucie piłka po strzale Sebastiana Bergiela ugrzęzła w siatce Resovii, ale bramka nie została uznana, ponieważ napastnik GieKS-y był na pozycji spalonej.

Katowiczanie dopięli jednak swego i w 90 minucie strzelili trzecią bramkę a jej autorem był rezerwowy Mateusz Marzec. Wymiar porażki dla Resovii mógłby jeszcze wyższy, bo w doliczonym czasie gry jej rywal dostał rzut karny, ale z jedenastki nie trafił w bramkę strzelec pierwszej bramki Arkadiusz Jędrych.

Resovia przegrała trzeci mecz w sezonie. Po 6 kolejkach podopieczni Mirosława Hajdy mają 7 punktów i zajmują 7 miejsce. GKS Katowice ma 13 oczek i jest wiceliderem tabeli.

GKS Katowice – Resovia 3:0 (2:0)

1:0, Arkadiusz Jędrych (9)

2:0, Grzegorz Rogala (44)

3:0, Mateusz Marzec (90)

GKS: Dawid Kudła – Arkadiusz Jędrych, Oskar Repka (89. Bartosz Baranowicz), Antoni Kozubal, Sebastian Bergier (67. Jakub Arak), Mateusz Mak (79. Shaun Shibata), Adrian Błąd (67. Mateusz Marzec), Bartosz Jaroszek (89. Dawid Brzozowski), Aleksander Komor, Grzegorz Rogala, Marcin Wasilewski

Resovia: Michał Gliwa – Wołodymyr Zastawny, Hlib Buchał, Kornel Osyra, Dylan Lempereur (78. Radosław Adamski) – Radosław Bąk (67. Jerzy Tomal), Marcin Urynowicz (78. Dawid Pieniążek), Rafał Mikulec (46. Bartłomiej Eizenchart), Adrian Łyszczarz (46. Bartłomiej Ciepiela), Kamil Mazek – Maciej Górski Żółte kartki: Grzegorz Rogala, Antoni Kozubal, Bartosz Jaroszek – Rafał Mikulec, Adrian Łyszczarz

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)