Porozumienie popiera Andrzeja Dudę. „Najlepszy wybór dla Polski”

KATEGORIA: POLITYKA / 22 maja 2020

Fot. Paweł Bialic

Kampania wyborcza formalnie jeszcze się nie rozpoczęła, jednak faktycznie trwa ona cały czas, co postanowili wykorzystać przedstawiciele partii Porozumienie Jarosława Gowina na Podkarpaciu. W piątek na rzeszowskim Rynku zadeklarowali oni pełne poparcie dla kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

Przypomnijmy, że planowane na 10 maja wybory zostały uznane przez Państwową Komisję Wyborczą za nieodbyte, co było oczywiście związane z pandemią koronawirusa. Teraz mówi się o tym, że wybory mają odbyć się na przełomie czerwca i lipca. Premier Mateusz Morawiecki zasugerował datę 28 czerwca. Dlatego też prezes Zarządu Okręgu nr 23 Porozumienia i członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek zaprezentował uchwałę zarządu regionalnego oficjalnie wspierającą kandydaturę urzędującego prezydenta.

- Nasze środowisko tak jak dotychczas potwierdza i wspiera kandydaturę prezydenta Andrzeja Dudy na nową kadencję. Zasługi prezydenta Dudy widać na przykładzie Podkarpacia, które od kilku lat bardzo mocno się rozwija - mówił Stanisław Kruczek podkreślając wśród zasług mijającej kadencji Andrzeja Dudy, m.in. obniżenie wieku emerytalnego, co nie leży w sposób bezpośredni w kompetencjach głowy państwa, ale znajdowało się wśród obietnic wyborczych w zwycięskiej kampanii z 2015 roku.

Fot. Paweł Bialic

Do Rzeszowa w piątek przyjechał również wicerzecznik prasowy Porozumienia oraz lider Młodej Prawicy Jan Strzeżek, który odniósł się do kwestii działań partii Jarosława Gowina w przełożeniu terminu wyborów, które miały w pierwotnym terminie odbyć się 10 maja.

- Wybory 10 maja nie odbyły się m.in. dzięki działaczom Porozumienia Jarosława Gowina stanowiącego część Zjednoczonej Prawicy. Od samego początku mówiliśmy aby wybory były równe i tajne i przy okazji w nowej formie korespondencyjnej, jednak powinny one zostać przełożone. Teraz czekamy na wyznaczenie nowego terminu wyborów - powiedział Jan Strzeżek.

Stanisław Kruczek poinformował podczas konferencji również o tym, jak może wyglądać kampania wyborcza. W związku z obecnym stanem epidemiologicznym raczej nie będzie organizacji dużych spotkań z sympatykami kandydatów i ciężar kampanii wyborczej będzie spoczywał na przekazach medialnych

- Koronawirus cały czas występuje na Podkarpaciu, wczoraj potwierdzono kolejne zakażenie, w związku z tym kampania wyborcza będzie prowadzona głównie za sprawą mediów społecznościowych - stwierdził Stanisław Kruczek.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4