W Rzeszowie zaskakująco wysoko wygrywa A. Duda. R. Biedroń nie istnieje

KATEGORIA: POLITYKA / 29 czerwca 2020

RAFAŁ TRZASKOWSKI.
Fot. WikimediaCommons / EPP / David Plas

Nie potwierdziły się przypuszczenia niektórych, że w Rzeszowie dobry wynik może mieć kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Według danych PKW ze wszystkich komisji wyborczych osiągnął on wynik 28,67 proc. głosów, co jest wynikiem nawet słabszym, niż jego wynik ogólnopolski. Sztabowcy PO liczyli, że wyborcy w Rzeszowie zachowają się tak, jak w niektórych innych dużych miastach Polski i ich kandydat wygra tu z Dudą, a przynajmniej będzie miał wynik do swojego wyniku z dużych miast, niż do wyniku ogólnopolskiego.

Tymczasem Prezydent Andrzej Duda prześcignął w Rzeszowie Trzaskowskiego o prawie 12 proc. To ważne zwycięstwo dla niego biorąc pod uwagę, że w tej kampanii prezydent do Rzeszowa nie przyjechał.

Nieźle też w mieście w tych wyborach wypadli Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak, uzyskując wyniki nieco lepsze niż ogólnie w kraju.

Politycznie prawie nie istnieje natomiast w Rzeszowie Robert Biedroń. Uzyskał on wynik na poziomie 2 proc., co w mieście, gdzie z powodzeniem organizowane były marsze równości jest wynikiem słabiutkim.

Oto dane dla głównych kandydatów w Rzeszowie:

Andrzej Duda – 40,44 proc.

Rafał Trzaskowski – 28,67 proc.

Szymon Hołownia – 15,13 proc.

Krzysztof Bosak – 10,02 proc.

Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,47 proc

Robert Biedroń – 2,26 proc.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4