Koronawirus: W regionie jest 12 nowych zakażeń, a 10 osób wyzdrowiało

KATEGORIA: ZDROWIE / 3 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

Wśród 259 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, o jakich w piątek poinformowało Ministerstwo Zdrowia, 12 pochodzi z Podkarpacia.

To mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego, kobieta w sile wieku z miasta Przemyśla, 3 osoby z powiatu przemyskiego: mężczyzna w sile wieku oraz starszy mężczyzna i kobieta, 7 osób z powiatu jarosławskiego, w tym trzy kobiety (dwie starsze i w sile wieku) oraz trzech mężczyzn (dwóch w sile wieku, starszy oraz dziecko).

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca potwierdzono 5 pozytywnych wyników u pracowników sklepu LIDL w Przemyślu.

- Wstępne ustalono, że źródłem zakażenia może być styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 87 osób (w tym pracowników oraz ich rodziny). W budynku została przeprowadzona dwukrotna dezynfekcja, a do pracy skierowany został inny zespół pracowników - wyjaśnia Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Natomiast w szpitalu przy ul. Szopena w Rzeszowie od 24 czerwca nie odnotowano już wyników dodatnich. Przypomnijmy, że w ognisku koronawirusa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 u 31 osób potwierdzono wynik dodatni (w tym u 3 osób duchownych, 8 osób personelu medycznego, 6 pacjentów i 14 osób z kontaktu). Jednak osoba zmarła, a 11 wyzdrowiało.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dotąd 694 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: śląskiego (80), wielkopolskiego (46), mazowieckiego (36), łódzkiego (24), małopolskiego (13), świętokrzyskiego (13), opolskiego (9), podlaskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), lubelskiego (4), pomorskiego (4), dolnośląskiego (3), zachodniopomorskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1).

Na Podkarpaciu mamy też kolejne 10 osób, które pokonały COVID-19. To 4 osoby z powiatu jarosławskiego, 2 osoby z miasta Rzeszowa, 2 osoby z powiatu przemyskiego oraz po jednej osobie z powiatu lubaczowskiego i strzyżowskiego. Łącznie z koronawirusem wygrało już w naszym regionie 403 osoby.

Resort zdrowia poinformował także o śmierci kolejnych 15 osób zakażonych koronawirusem. Większość miała choroby współistniejące. Wśród zmarłych nie ma osób z Podkarpacia. Dotychczas w regionie odnotowano 51 zgonów.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 16 osób, 1838 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 150 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 90 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 40 421 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 28 238, a dodatkowo w innych laboratoriach – 12 183.

Liczba zakażonych w Polsce koronawirusem to do tej pory 35 405, w tym zmarło 1507 osób. W ciągu doby w Polsce wykonano ponad 27,8 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Centrum Informacyjne Rządu

Fot. Centrum Informacyjne Rządu

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4