Koronawirus w sobotę. W regionie 26 zakażeń. Wyzdrowiało 11 osób

KATEGORIA: ZDROWIE / 1 sierpnia 2020

Fot. Pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 1 sierpnia o 658 nowych zakażeniach koronawirusem na terenie kraju. Z tego na Podkarpaciu jest 26 nowych zakażeń.

Są to: dwaj mężczyźni z powiatu brzozowskiego; dwanaście osób z powiatu jarosławskiego (czterech mężczyzn i osiem kobiet); kobieta z powiatu jasielskiego; mężczyzna z powiatu leżajskiego; dwie osoby z powiatu łańcuckiego (kobieta i mężczyzna); dwie osoby z powiatu przemyskiego (kobieta i mężczyzna); dwie kobiety z miasta Przemyśla; kobieta z powiatu przeworskiego; mężczyzna z powiatu ropczycko sędziszowskiego; kobieta z powiatu rzeszowskiego i kobieta z miasta Rzeszowa.

Do tej pory w regionie odnotowano 1329 przypadków zakażeń koronawirusem.

Pozostałe przypadki w kraju dotyczą województw: śląskiego (214), małopolskiego (157), mazowieckiego (60), łódzkiego (42), wielkopolskiego (39), lubelskiego (18), pomorskiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), dolnośląskiego (15), zachodniopomorskiego (15), kujawsko-pomorskiego (11), lubuskiego (9), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7) i podlaskiego (4).

Resort zdrowia podał też informację o kolejnych 5 osobach zakażonych koronawirusem, które zmarły. Większość miała choroby współistniejące. Nie ma wśród nich mieszkańców Podkarpacia. Do tej pory w regionie odnotowano 61 zgonów.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 8 osób, 2315 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 371 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 98 osób.

Dotąd przebadano ogółem 55 980 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym: w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 38 771, a w innych laboratoriach – 17 209.

Liczba wszystkich odnotowanych do tej pory przypadków koronawirusa to 46 346, w tym 1721 osób zmarło. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 28,3 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4